Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Kirjastusel on ilmunud uus raamat

21.04.2021 | | Rubriik: Teated

„Usuline õpetus peab olema kasvatuse alus. Kasvatus ilma usulise õpetuseta (nagu see meie juures sünnib) pole kasvatus, vaid paratamatult nii kõrgemate vaimuandide rikkumine kui nürimine,“ kirjutas Lev Tolstoi (1828–1910) 14. jaanuaril 1907 Jasnaja Poljanas oma päevikusse.

Aastal 2018 andis Johannes Esto kirjastus välja raamatu „Elada praegust hetke“, mis sisaldas Lev Tolstoi päeviku aastatest 1909 ja 1910, ja nüüd on trükivalgust näinud järgmine raamat kuulsa vene kirjaniku mõtetega aastatest 1907–1908 – „Elu saab unenäoks“. 

„Päevikud, see kroonika, mida Tolstoi kirjutas üle 60 aasta, kehutavad lugejat tagant iseenda suhtes ausaks jääma, ennast tundma õppima ning teadlikkuses kasvama,“ tutvustatakse raamatut. Tegu pole tavapäraste päevaraamatutega, vaid filosoofiliste mõtisklustega, mida lugeda paari lehekülje kaupa. Või nagu pühakirja, avades selle juhuslikust kohast, et siis mõtiskleda tõeliku elu, vaimlise mina tihenemise üle, kui kasutada autori väljendit. Aga siit leiab ka viiteid Tolstoi igapäevaelule.

Kirjaniku ja mõtleja päevikud on eestindanud Rainis Toomemaa ja siinkohal talle tänu nii arhailise lausestruktuuri tabamise kui sõnakasutuse eest. Kui 80aastane autor ütleb, et teeb õppimisega algust, siis nii inimesearmastusest kui keele rikastamisest on lugejal siit mõndagi õppida.

Raamatut saab Johannes Esto kirjastusest ja raamatupoodidest.

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)