Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kirikuvanemad seati ametisse

14.09.2016 | | Rubriik: Kirikuelu

urmas türksonSeptembri alguses on mitmes koguduses ametisse seatud uued kirikuvanemad.

Üle 500 liikmesannetajaga Vastseliina kogudus sai 4. septembri jumalateenistusel kaheksanda kirikuvanema. Selleks on kunagise kirikuvanema poeg Elmo Nelk. Koguduse õpetaja Toivo Hollo ütleb, et uue kirikuvanema üle on väga hea meel. Kuigi koguduses on arvestatav hulk kirikuvanemaid, ei saa eakamad inimesed tervise tõttu alati kirikusse.
Oravalt pärit Elmo Nelk on sündinud 1948. aastal, tema suur hobi on maletamine. Kui õpetaja pool tundi enne jumalateenistust temalt jälle päris, kas ta hakkab kirikuvanemaks, andis mees jaatava vastuse ja nii juhtus mõlemale üsna ootamatult, et uus kirikuvanem sai kohe ametisse seatud. Graafiku järgi on Elmo Nelk esimest korda kirikuvanemana õpetajal abiks 2. oktoobril.
Samal päeval seati Tartu Peetri koguduses kirikuvanemateks Kaspar Engelbrecht ja Tarmo Nikopensius. Juhatuse esimees Valdek Tagel ütleb, et need südame sunnil kirikusse tulnud leeripoisid hakkasid kohe silma. Neist vanema, Kaspari kohta ütleb esimees, et ta on avatud hingega suhtleja.
Koguduse õpetaja Ants Tooming ütleb, et mõlemad mehed on igapühapäevased kirikulised. Engelbrecht käis kirikus juba varem, kuni söandas leeri minna. Sügisel hakkab ta Põltsamaal piiblikoolis käima. Rohkem kui 700 liikmesannetajaga Peetri koguduses on kokku 11 kirikuvanemat.
Uus kirikuvanem seati ametisse ka Tartu Maarja koguduses. Koguduse õpetaja Joona Toivanen andis oma õnnistuse Urmas Türksonile (fotol) 11. septembri jumalateenistusel. Mõni aasta tagasi tuttava kutsel leerikooli läinud Türkson osaleb usinalt jumalateenistustel ja on õpetaja sõnul abivalmis inimene. Ligikaudu paarisaja liikmesannetajaga koguduses on kuus kirikuvanemat.
Rita Puidet

Nõnda peab ülendatama inimese Poeg, et igaühel, kes usub, oleks temas igavene elu. (Jh 3:14b,15)