Esileht » Uudis » Esileht »

Kirikuvalitsuse eelmise ja uue koosseisu liikmed

28.01.2015 | | Rubriik: Esileht

yhiskonsistooriumEmeriitpeapiiskop Andres Põderi maali all konsistooriumi saalis 27. jaanuaril enne ühisistungi algust on kirikuvalitsuse eelmise koosseisu ja 13. jaanuaril kirikukogul valitud uue koosseisu liikmed: piiskop electus Tiit Salumäe (esimene rida, vasakult), piiskop Einar Soone, peapiiskop electus Urmas Viilma ja piiskop electus Joel Luhamets; assessor Ove Sander (teine rida, vasakult), Mati Maanas, Gustav Piir, assessor Kadri Eliisabet Põder, kantsler Ülle Keel, assessor Marko Tiitus ja assessor Tauno Toompuu. Pärast fotojäädvustust siirduti ühis­istungile.
Kõige kauem on kirikuvalitsuses ametis olnud Joel Luhamets, kes alustas konsistooriumi liikmena 1990. aastal. Praost Tiit Salumäe alustas kirikuvalitsuse liikmena 1994. aastal.
EELK põhikiri sätestab, et konsistoorium on EELK valitsus, kuhu ameti poolest kuuluvad ametis olev peapiiskop (konsistooriumi president) ja piiskop, kantsler ja assessorid ning mille võimkonda kuulub kirikukogu otsuste täideviimine; EELK asjaajamise korraldamine ning järelevalve praostkondade ja koguduste majandustegevuse üle, EELK majandusaasta aruande ja eelarve eelnõu koostamine. Kantsleri ja assessorite ametiaeg on neli aastat.
Eesti Kirik

Kristus ütleb: Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise! (Mt 11:28)