Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Kirikuvalitsuse liikmed seadsid suunda

05.02.2003 | | Rubriik: Uudised

Kirikuvalitsuse liikmed olid koos kolmepäevastel mõttetalgutel Harjumaal Kolga mõisas.
Assessor Tiit Salumäe sõnul oli tavalisest erinevas paigas kokkusaamisel oma positiivne võlu: paljudest asjadest sai omavahel pikemalt ja põhjalikumalt rääkida rahulikus miljöös. Lisaks peapiiskopile, piiskopile ja assessoritele oli osalema kutsutud konsistooriumi peasekretär Tiit Pädam ja haldusdirektor Mati Maanas.
Peapiiskop Jaan Kiiviti juhtimisel arutati kolmel päeval kiriku allasutuste struktuuri ja arengut, palga- ja pensionikassa arenguperspektiivi, assessorite tööplaani, kiriku prioriteetide nimetamist, majandusnõukogu 2003. aasta tööplaani ning valmistati ette kohtumist erakondade esindajatega.
EELK peab oluliseks ühiskonda suunatud tegevust ühelt poolt ja kiriku liikmeskonna aktiivsemat kaasatõmbamist sisemise struktuuri tugevdamisel ning osadusse haaramisel. Kiriku uue põhikirja koostamisel on oluline selgeks rääkida allasutuste optimaalne vajadus, nende seos keskusega ning uue üksusena (sihtasutus) kiriku struktuuri sobitumine.
Vaimulike majanduslik toimetulek sõltub suuresti kesksest palga- ja pensionikassast. Nõupäevadel arutati võimalust leida kassasse vahendeid ja suurendada toetust.
Lisaks igakuistele täiskogu istungitele on igal teisipäeval konsistooriumis assessorite nõupidamine. Kolga mõisas arutati, milliste teemadega tullakse teisipäevastele nõupidamistele. Nimetati vajadust kõnelda koolitusest, kaplaniteenistusest, allasutuste tööst, visitatsioonidest.
Kohe on tulemas igakevadised praostkondade sinodid, mis sel kevadel on tähtsad seetõttu, et toimuvad praostide valimised järgmiseks 4 aastaks.
Sirje Semm

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)