Esileht » Uudis » Uudised »

Kirikuvalitsus arutas põgenike küsimust

27.05.2015 | | Rubriik: Uudised

Konsistooriumi aruteluistungil käsitleti kiriku suhtumist Vahemere põgenike probleemi.
Peapiiskop Urmas Viilma andis ülevaate Norras Trondheimis toimunud Luterliku Maailmaliidu Euroopa kirikujuhtide konsultatsioonil vastuvõetud deklaratsioonist, milles kutsutakse liikmeskirikuid üles toetama oma asukohariikide valitsusi põgenikeprobleemi lahendamisel.
Diakoonia- ja ühiskonnatöö eest vastutav assessor Ove Sander rõhutas, et kiriku olemusse kuulub abivajajate igakülgne toetamine ning hädasolijate aineliste ja vaimulike vajaduste rahuldamine. «Enne konkreetsete sammude astumist peame siiski ennast Vahemere põgenikekriisi üksikasjadega paremini kurssi viima, et hinnata kiriku võimalusi omapoolse abi osutamiseks kohapeal või põgenike võimalikul asustamisel Eestisse,» lisas Sander.
Konsistoorium ei langetanud ühtegi konkreetset otsust, kuid avaldas valmisolekut olla valitsusele teiste humanitaarorganisatsioonide kõrval üheks koostöö- ja arutelupartneriks ning panustada probleemi lahendamisse vastavalt oma võimalustele ja missioonile.
EELK on Luterliku Maailmaliidu asutajaliikmena olnud kaasatud Euroopa põgenikekriisi lahendamisse ka II maailmasõja järgsel ajal, mil suur osa Eestist sõja ja vägivalla eest läände põgenenutest said abi ja toetust uude asukohta siirdumisel ja sisseelamisel just Luterlikult Maailmaliidult.
Luterlik Maailmaliit on suurim usuorganisatsioon, mis koostöös ÜROga korraldab maailma erinevates põgenikelaagrites vahetu abi osutamist abivajajatele.
Allikas: www.eelk.ee

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)