Esileht » Uudis » Uudised »

Kirikute nõukogu tänujumalateenistus Keilas

24.06.2020 | | Rubriik: Uudised
Dr Popov kinnitas EKNi tänukirja vastu võttes, et võitluses koroonaviirusega ollakse Eestis õigel teel. Tiiu Pikkur.

Eesti Kirikute Nõukogu pidas 16. juunil Keila Miikaeli kirikus tänujumalateenistuse, kus avaldati austust neile, kes on andnud olulise panuse koroonaepideemia tõrjumisel, ja mälestati COVID-19 tõttu surnuid. 

Kõne pidas EKNi president emeriitpeapiiskop Andres Põder, kes märkis, et käesolev aasta on toonud koroonaepideemia näol kaasa üleilmse kogemuse ohtudest, mida loodus endas kätkeb. Selline kogemus pole uus, vaid on saatnud inimkonda kogu tema teel. 

Nüüd oleme tänulikud selle eest, et epideemia on taandumas. Oleme tänulikud neile inimestele, kes sellesse panustasid.

Rahvastikuminister Riina Solman tänas kirikute nõukogu ja liikmeskirikuid kui häid partnereid suurepärase koostöö eest viirusekriisi ohjamise ajal, mil inimesed olid mures ning vajasid hingelist tuge. Kirik ja kogudused olid tugevad ja võime Eesti kristlaskonna üle selles osas rõõmu tunda, tunnustas minister.

EKN autasustas oma tänukirjaga koroonakriisi eesliinil seisnuid: peaminister Jüri Ratast, rahvastikuminister Riina Solmani, sotsiaalminister Tanel Kiike, kriisistaabi meditsiinijuhti Arkadi Popovi, terviseameti töötajaid jt.

Dr Arkadi Popov tänas EKNi ja lisas et „need tänusõnad tegelikult kuuluvad mitte minule, vaid eesti rahvale, kes võitles koroonakriisiga ja kes näitas oma südametunnistust, oli väga kohusetundlik selles võitluses, ja muidugi kindlasti ka Eesti valitsusele, meedikutele, kes olid esirindel ja ka praegu veel võitlevad edasi meie patsientide ja inimeste elude eest ja tervise eest“.

EKN pidas sama päeva ennelõunal Laulasmaal töökoosoleku, kus võttis ajendatuna aasta teemast vastu avalduse „Armastame loodu(s)t“, milles märgitakse, et ökoloogilised teemad ning ühine mure loodu olukorra pärast ühendab kristlasi. Samateemalisel seminaril Arvo Pärdi keskuses esinesid president Kersti Kaljulaid, Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere, piiskop Philippe Jourdan ja Euroopa Baptistiföderatsiooni asepeasekretär Helle Liht.

Tiiu Pikkur

Kristus ütleb: Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise! (Mt 11:28)