Esileht » Online » Online artiklid »

Kirikute nõukogu soovib eriolukorra piirangute leevendamist kirikutes

28.04.2020 | | Rubriik: Online artiklid

Eesti Kirikute Nõukogu president, peapiiskop emeeritus Andres Põder tegi valitsusele ettepaneku, et alates 1. maist võiks leevendada eriolukorraga kehtestatud piiranguid kirikutes, v.a Tallinnas ja Kuressaares, kus leevendused rakenduks 15. maist.

Põder kirjutab, et tänu jumalale, valitsuse, kriisikomisjoni, terviseameti ning kõigi teiste asjaomaste struktuuride ja kogu rahva ühisele jõupingutusele on koroonaviiruse haiguse COVID-19 levik Eestis pidurdumas. Seetõttu esitavad Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) liikmeskirikute juhid omapoolsed ettepanekud jumalateenistusliku elu ja muu kirikliku tegevuse taastamiseks EKN-i liikmeskirikutes. 

Ettepanekuga lubataks koguduse osavõtul jumalateenistuste läbiviimne pühakodades kuni eriolukorra lõpuni ja tavapärase elu taastumiseni neljal tingimuse.

Esiteks, kiriku- või koosolekusaalis on tagatud sisse- ja väljapääsude lähedal desinfitseerimisvahendite olemasolu, samuti teavitus desinfitseerimisvahendite olemasolu kohta mujal kirikus. Vastasel korral ei ole lubatud kirikusse siseneda ega seal viibida.

Edasi loe ERR uudistest.

Kandke üksteise koormaid, nõnda te täidate Kristuse seadust. (Gl 6:1)