Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kirikute nõukogu jagas aastapreemiaid

21.12.2018 | | Rubriik: Kirikuelu

Oikumeenilise aastapreemia saajad (vasakult): Lehari Kaustel, Pedro Cervio, Jaak Aus ja Igor Gavrilchik. Tiiu Pikkur

Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) andis 13. detsembril Pirita kloostris üle selle aasta oikumeenilised aastapreemiad ja tänukirjad.

Aastapreemiad said 25. septembril paavst Franciscuse Eesti-külaskäigul Tallinna Kaarli kirikus toimunud noortekohtumise peakorraldajad, EELK Tallinna Toompea Kaarli koguduse õpetaja Jaak Aus, Rooma-Katoliku Kiriku preestrid Pedro Cervio ning Igor Gavrilchik ja produtsent Lehari Kaustel.
Kaarli kiriku noortekohtumisest võttis osa 1500 noort EKNi liikmeskirikutest, kuid ka suur hulk eri konfessioonide liikmeid Soomest, Venemaalt ja mitmest teisest riigist. Tunnistusi andnud või muusikutena osalenud noored kuulusid erinevatesse Eestimaa kirikutesse. Kohtumise lõpus tervitasid paavsti EKNi kõigi kohalviibinud liikmeskirikute juhid või esindajad. Rahvusvahelise telepildi vahendusel saadi noortekohtumisest osa nii Eestis kui üle terve maailma.
Paavst Franciscus tõi Tallinnas toimunud noortekohtumise ja selle oikumeenilisuse eriliselt esile oma 26. septembril Roomas üldaudientsil peetud kõnes, milles ta tegi kokkuvõtte visiidist Balti riikidesse.

Tänukirjad tublimatele
EKNi tänukiri anti EELK Misjonikeskusele Narva kirikute päevade korraldamise eest. Tänukirja vastu võttes rõhutas misjonikeskuse juhataja, Lääne praost Leevi Reinaru, et tänu EKNile läks Narva kirikute päevadel kõik korda.
Märterpiiskop Platonile pühendatud muusikafestivali Musica Hymnis korraldamise eest võttis tänukirja vastu festivali juht Allar Kaasik. Piiskop Platon (kodanikunimega Paul Kulbusch) pühitseti 100 aastat tagasi. Ta oli esimene iseseisev Eesti õigeusu kiriku juht ja on ühtlasi esimene pühakuks kuulutatud eestlane.
Kirikute nõukogu tänukiri anti 6. detsembril toimunud konverentsi „Eesti usk“ ettevalmistamise ja läbiviimise eest Erik Salumäele.
Tänukirjaga tunnustati ka Eerik Jõksi kauaaegse religioonisotsioloogia töövaldkonna juhtimise eest kirikute nõukogus ja kaitseväe endist juhatajat kindral Riho Terrast viljaka koostöö eest.
Vabariigi Valitsuse tervitus- ja tänusõnad kirikute ja riigi vahelise hea koostöö eest ütlesid siseminister Katri Raik ja riigihalduse minister Janek Mäggi.
Kirikute nõukogu president emeriitpeapiiskop Andres Põder tänas EKNi poolt nii riigi esindajaid, kirikujuhte kui kõiki EKNi koostööpartnereid ning tegi tagasivaate olulisematele sündmustele Eesti kirikuelus 2018. aastal. Muusikaga teenis kaasa tšellist Allar Kaasik.
Tiiu Pikkur

Kristus ütleb: Ma olin surnud, ning ennäe, ma elan igavesest ajast igavesti ning minu käes on surma ja surmavalla võtmed! (Ilm 1:18)