Esileht » Uudis » Uudised »

Kirikute nõukogu esindajad kohtusid peaministriga

19.11.2014 | | Rubriik: Uudised

Peaminister Taavi Rõivas kohtumas Eesti Kirikute Nõukogu presidendi Andres Põderi, asepresidentide Philippe Jourdani ja Meego Remmeli ning täitevsekretär Ruudi Leinusega. Allikas: vabariigi valitsuse kodulehekülg

Peaminister Taavi Rõivas kohtus Stenbocki majas Eesti Kirikute Nõukogu presidendi Andres Põderi, asepresidentide Philippe Jourdani ja Meego Remmeli ning täitevsekretär Ruudi Leinusega.

Hinnates valitsuse ja kirikute nõukogu ühishuvide protokolli rakendamist, leiti, et senine koostöö on sujunud väga hästi. Rõivase hinnangul on kirik teinud tänuväärset tööd ühiskonna tihedama lõimumise ning üksteisemõistmise nimel. Peaminister Rõivas ütles, et valitsus on jätkuvalt huvitatud kirikute nõukogu seisukohtadest seaduseelnõude osas, millel on puutumus usuliste ühendustega.
Rõivas tunnustas EKNi valmisolekut aidata kaasa Eesti Vabariigi 100 aasta juubeli ürituste ettevalmistamisel ja läbiviimisel. Samavõrd oluliseks pidas ta panust juubelile eelnevatel aastatel teiste märkimisväärsete tähtpäevade tähistamisse, nagu kaheksa sajandit Maarjamaad, EELK kirikupäev ja vaimulik laulupidu 2015. aastal ning reformatsiooni 500. aastapäev.
Peaministri sõnul on kõik need olulised sündmused ja väärivad toetust.
Kohtumisel arutati veel usu- ja veendumusvabaduse tagamist maailma kriisikolletes, haiglakaplanaadi loomist ning meremeeste vaimulikku teenimist. Samuti oli jutuks riiklik programm «Pühakodade säilitamine ja areng».
Peaministri ja Eesti Kirikute Nõukogu kohtumised on olnud regulaarsed, hindamaks ja analüüsimaks arenguid ühiskonnas 2002. aastal allkirjastatud valitsuse ja kirikute nõukogu ühishuvide protokollist lähtuvalt.
Eesti Kirik

Kandke üksteise koormaid, nõnda te täidate Kristuse seadust. (Gl 6:1)