Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kirikute Nõukogu alustab teema-aastat „Eesti usk“

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

eesti_usk_logo2Eesti Kirikute Nõukogul (EKN) on olnud juba aastaid tavaks pühendada kalendriaasta mingile konkreetsele teemale, millele pööratakse selle aasta jooksul suuremat tähelepanu. Nii oli näiteks 2017. aasta teemaks „Kaplanaat“, 2016. aasta oli kuulutatud eluväärtuste aastaks ning 2015. aastal keskenduti teemale „Kaheksa sajandit Maarjamaad“.
Eelmise aasta detsembrikuu töökoosolekul otsustas EKN kuulutada 2018. aasta teemaks „Eesti usk“. Liikmeskirikute esindajatest moodustatud töörühm on teema-aastat ette valmistades leidnud, et teema on sedavõrd oluline ja laiahaardelist käsitlemist võimaldav, et sellele võiks pühendada pikemagi perioodi kui vaid üks kalendriaasta. Nii on otsustatud, et teema-aasta „Eesti usk“ saab liikmeskirikute esindajate osavõtul piduliku alguse 1. nelipüha laupäeval ehk 19. mail ning teema-aasta lõpeb 2019. aasta 1. advendil, 1. detsembril.
Teema-aasta alustamise kohaks on valitud Sutlepa kabel Rocca-al-Mare Vabaõhumuuseumis. Kuna 19. mai õhtupoolikul saab Vabaõhumuuseumis alguse, nii nagu kümnetes muuseumides üle Eesti, muuseumiöö, mil muuseumidesse pääseb tasuta, on kõigil huvilistel võimalik osa saada nii avaüritusest kui sellele järgnevast väikesest kontserdist.
Eelmisel neljapäeval toimunud töökoosolekul vaatas EKN läbi teema-aasta logo kavandid, mis esitati väljakuulutatud ideekorje tulemusena. Väljavalituks osutus logo, mille autoriks on Riina Sildvee. See logo illustreerib ka käesolevat artiklit.
Paljud teema-aastasse kavandatud üritused haakuvad sisuliselt väga hästi ka käimasolevate Eesti Vabariigi juubeli tähistamise aastatega ning Euroopa kultuuripärandi aastaga. Just viimati nimetatut silmas pidades keskendub 6. detsembril toimuv teema-aasta konverents usu ja erinevate kultuurivaldkondade seostele, arutledes nii usu ja muusika, usu ja kirjanduse, usu ning teatri ja kinokunsti kui usu ning kujutava kunsti ja arhitektuuri kokkupuutepunktide üle. Konverentsile järgneb kontsert, kus kuuleme nii traditsioonilisemat kui nüüdisaegsemat kirikumuusikat.
Teema-aastaga seotud üritusi toimub pooleteise aasta jooksul kindlasti hulgaliselt üle terve Eesti. Nimetagem siinjuures vaid mõnda: EKNi väljasõiduistung Saaremaal juunis, arutelud eraldi kirikute laval arvamusfestivalil Paides augustis, EKNi 30. aastapäevaga seotud üritused veebruaris 2019, EKNi toetatud meie kirikuelu käsitlevate ajalooteoste esitlused, loomekonkurss.

Erik Salumäe,
EKNi meediatöö projektijuht