Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Kirikust sai teine kodu

11.05.2016 | | Rubriik: Persoon kaasajast

OrmusInes2Ines Ormus (fotol) veedab kolmandiku päevast kirikus. Juba 17 aastat, sest just nii kaua on ta olnud Kaarli koguduse sekretär.

Alati, kui toru võtan, et Kaarli kogudusse helistada, tean ette, et teisel pool vastab rõõmsameelne Ines Ormus. Ei tule meeldegi, et Ines oleks haige olnud või tujust ära. Alati on olnud millegi üle koos naerda ja päev on saanud sellest sära juurde.
Ines ütleb, et tema usulist kasvamist mõjutas tugevalt vanaema, kellega ta lapsena Kaar­li kirikus kaasas käis. Ka tema ema on Kaarli kirikus leeris käinud. «Nii tundsin isegi ühel hetkel, et soovin olla kiriku liige,» ütleb Ines, kes aastal 1998 leeri läks ja sai samal suvel koguduse õpetajalt piiskop Einar Soonelt leeriõnnistuse. Samal jumalateenistusel kuulutati teadetes, et kogudus vajab sekretäri.
Kogudusega liitumine muutis täiesti Inese elu, sest temast sai koguduse sekretär ja kirikust teine kodu, kus ta viibib kolmandiku ööpäevast. Tõsi küll, kantselei koliti mõne aja pärast kogudusemajja. Võib ka öelda, et koguduseliikmetest sai tema suur perekond. Oma töös peabki ta kõige olulisemaks suhtlemist inimestega ja võimalust olla neile abiks. Ines ütleb, et tema töö on mitmekesine ja huvitav, see on üks põhjusi, mis teda oma ametis kinni hoiab.
Juba lapsepõlves nautis Ines lugemist ja metsaskäimist, vanemana lisandus armastus mere vastu ja võimalusel veedab ta meelsasti aega mere ääres. Kolme nädala pärast 54. sünnipäeva tähistav Ines ütleb, et hindab kõrgelt oma peret, teda ümbritsevaid inimesi ja seda, et on elu ja tervist, et Jumal on teda ja tema lähedasi hoidnud ja kaitsnud.
Teate, et nelipühal on Ines Ormusel au Tallinna Toomkirikus vastu võtta EELK aukiri, oli tagasihoidlikule kiriku töötegijale meeldiv üllatus ja tekitas esimese hooga hämmeldust. Soovime talle rohket õnnistust.
Rita Puidet

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)