Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Kirikusse, mis hoiab asjad koos

25.12.2019 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Herki Talen oma ordinatsiooni 25. aastapäevale pühendatud teenistusel Muuga meremeeste kodu kabelis. Eve Kislov

Diakon Herki Talen tähistas 12. detsembril Muuga sadama meremeeste kodu kabelis missa ja koosviibimisega oma 25. ordinatsiooniaastapäeva.

„Kirik on see, mis hoiab kõik asjad koos. Oled, kes oled – kirikusse oled alati teretulnud,“ räägib Herki kirikust, mille liikmeks ta 1990. aastal sai. Ristiti ja leeritati Jõhvi kirikus kui toonasele kodule, koolilinn Kohtla-Järvele geograafiliselt lähimas pühakojas.
Pastor Peeter Kaldurit nimetab ta oma vaimseks isaks. Oluliseks peab sedagi, et diakoniordinatsiooni sai peapiiskop Jaan Kiivitilt, olles koos ordinatsioonivendade Rene Alberi, Üllar Salumetsa, Erlend Kollomi ja Uno Põldmanniga esimesed Kiiviti ordineeritavad.
„Et vaimulikuks saamine muutis minu elu, siis tundus igati õige 25. ordinatsiooniaastapäeva natuke suuremalt tähistada. Olen nii tänulik kõigile, kes keset töönädalat leidsid soovi ja võimaluse Muugale tulla. Tänan teiste hulgas peapiiskop Urmas Viilmat ja õp Peeter Kaldurit, aga ka ordinatsioonivenda, Võru praosti Üllar Salumetsa, kes ei pidanud paljuks ette võtta 273 km pikka teekonda.“
Ida-Harju praostkonna vikaardiakonina teenib Herki Talen praost Margus Kirja alluvuses kord kuus Prangli saare kogudust ning igal neljapäeval on ta viimased kaks aastat pidanud kell 18.30 palvuse Muuga sadama meremeste kodu kabelis. „Tihti olen kabelis üksi, aga ära ei julge teenistust jätta, sest kindlasti just siis oleks keegi soovinud jumalasõnast osa saada,“ räägib Talen, lisades, et jõuluõhtu jumalateenistuseks sõidab ta Pranglile.
Liina Raudvassar

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)