Esileht » Online » Online artiklid »

Kirikus käib põranda valamine

11.02.2014 | | Rubriik: Online artiklid

Taastatavast Pauluse kiriku saalist on tellingud kadunud ja silm ei suudagi esimese hooga kogu seda suurt ruumi haarata. Töö käib seal aga hoogsalt edasi, reede hommikul kella poole kümne ajal sõitis kiriku ette esimene suur betooniauto ning poolteist tundi hiljem oli ehitusmeestel esimene osa 900-ruutmeetrise kirikusaali põrandast valatud.

«Põrandaküte, sammumüra summutav ja saali akustikat hoidev materjal on paigas ning nüüd on järg põranda valamise käes,» rääkis kiriku taastamist korraldava sihtasutuse Tartu Pauluse Kirik juhataja Elo Süld. Ta lisas, et kuna tegu on erilise põrandaga, siis aitasid sellele kõige parema betooni retsepti koostada Eesti ja Soome parimad asjatundjad. Oma parima andis ka betooni valmistanud AS TM Betoon.

Põranda valamist alustati peaukse juurest. «Ühe valuga on nii suurt ruumi keeruline korraga teha, sellepärast valatakse siin põrand jaokaupa,» selgitas Elo Süld. Kui see töö saab tehtud ning betoon kivistunud, lihvitakse põrand ära ja sellele paigaldatakse monoliitbetoonist plaadid, mida ilmestab mosaiikplaatidest muster.

Edasi loe Tartu Postimehest.

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)