Esileht » Uudis » Uudised »

Kirikurahva suur pidu Tartus on saabumas

27.04.2010 | | Rubriik: Uudised

Fotot eelmisest laulupeost vaatavad Jüri Ehasalu ja Kaie Tanner, taamal Piret Aidulo ja Mika Tuovinen. Tiiu PikkurEELK kirikupäeva ja laulupeoni on jäänud poolteist kuud.
Ettevalmistused 11.–13. juunini Tartus toimuvaks suurürituseks on lõpusirgel. Toimkond kooskõlastab viimaseid lahtisi otsi.
Valminud on kirikupäeva kutsed, mida saab ka tänukirja kaantena kasutada. Trükist tulevad reklaamlehed, mida jagatakse kirikukogul, et need kirikutesse jõuaksid.
5. mai Eesti Kiriku vahelt leiab ka lugeja reklaamlehe. Valmimas on kirikupäeva logo värvides suveniirpael, mida varutakse kokku 5 km.
Hanna-Liina Võsa võttis vastu ettepaneku tulla laulupeo solistiks. Ka andis oma nõusoleku tekstide kirjutamiseks poetess Doris Kareva. Laulupeol osaleb 3500 lauljat, neist ligi 600 on lapsed. Peale laulupeo antakse kontserte kirikutes ning Raekoja platsil.
Kirikupäeva raames toimuvad ka lastepäevad, millest osavõtuks on võimalik kuni 11. maini registreeruda. Kristlik noortefestival kutsub rahvast alates 10. juunist Tartu Maarja kirikusse. Kõigil kolmel päeval jagatakse kiriku ees kirikupäevalistele tasuta suppi.
6. juunist on üle linna misjoniüritus «Nelja tuule ristirännak», tegutseb ainulaadne kohtumispaik Oaas.
12. juunil kell 17 algab laulupeokontsert, millest teeb salvestuse ETV.
Kirikupäeva sündmuste kohta saab täpsemat teavet aadressilt www.eelk.ee/kirikupaev2010/ .
Tiiu Pikkur

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)