Esileht » Online » Online artiklid »

Kirikuraha küsimus läheb riigikokku

19.03.2018 | | Rubriik: Online artiklid

Riigihalduse minister Jaak Aab nõustus õiguskantsleri ettepanekuga, et kirikutele raha jagamise jaoks küsitakse riigikogu heakskiitu.

Jaak Aab ütles ERR-ile, et saatis õiguskantsleri ettepanekule vastuskirja, mille sisu on see, et valitsus algatab kirikutele raha jagamise küsimuses seaduseelnõu, mis läheb riigikokku. Aabi sõnul on see vajalik õigusselguse saavutamiseks selles küsimuses.

“Vabariigi valitsus algatab vastavasisulise eelnõu, ehk seadusemuudatuse, et oleks õigusselgus tagatud, nagu õiguskantsler soovib. Seni kuni seadusemuudatus ei ole riigikogus heakskiitu leidnud, konkreetset raha eraldust kirikutele ei tule,” selgitas Aab.

Õiguskantsleri büroo kommunikatsioonijuht Janek Luts ütles, et kuna valitsus nii otsustas, ei ole praegu enam põhjust riigikohtu pöörduda poole.

Õiguskantsler Ülle Madise lubas eelmisel nädalal pöörduda teemaga riigikohtusse juhul, kui valitsus ei algata kirikutele raha eraldamisega seoses riigikokku saatmiseks seaduseelnõud, nagu õiguskantsler välja pakkus.

Edasi loe ERR Uudistest.

Laulge Issandale uus laul, sest ta on teinud imetegusid. (Ps 98:1)