Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Kirikupühad Maarjamaal

29.11.2017 | | Rubriik: Teated

Corelli Music rõõmustab taas publikut aastal 2010 alanud jõulumuusika festivaliga „Kirikupühad Maarjamaal“. See kestab kogu pika pühadeaja 3. detsembrist kuni õigeusu jõuludeni jaanuari alguses. Festivali patroon on Eesti Kirikute Nõukogu president peapiiskop emeeritus Andres Põder. Festival on muusikute kingitus armsale Eesti Vabariigile 100. sünnipäeva puhul.
info: www.corelli.ee
3. detsember kell 20 Rootsi-Mihkli kirik, Tallinn. „Vox Angelorum“. Esinevad Arete Teemets (sopran), Ingmar Simson-Valtin (viiul, Rootsi), Ines Maidre-Aarvik (orel, Norra).
16. detsember kell 18 Kuremaa loss ja 17. detsember kell 18 Kõltsu mõis. Ka Bo Chan (kontratenor) ja barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel: Mail Sildos (barokkviiul), Johanna Randvere (barokktšello), Kristo Käo (teorb ja barokk-kitarr).
28. detsember kell 20 Jaani kirik, Tartu ja 29. detsember kell 20 Jaani kirik, Tallinn. „Brüssel Maarjamaal“. Esinevad Pirjo Jonas ja Maria Listra (sopranid), Tuuri Dede (metsosopran), Ivo Posti (kontratenor), Anto Õnnis ja Rasmus Kull (tenorid), Tamar Nugis ja Uku Joller (bassid). Corelli Barokkorkester ajastu pillidel.
Kirikuvõlvide all saab nautida seekord unustatud barokiaja suurvormi Biberi „Missa Bruxellensis“ esiettekandeid Eestis. Seda erakordse koosseisuga uhket teost on kogu maailmaski väga vähe ette kantud. Sümboolse nimega kontserdid tähistavad ka Eesti EL eesistumise perioodi lõppu ja piduaasta Eesti Vabariik 100 algust.
5. jaanuar kell 18 Õpetajate maja, Tallinn ja 6. jaanuar kell 18 Sangaste loss. „Uue aasta tervituskontsert“. Esineb Estonian Cello Ensemble: Johanna Randvere, Theodor Sink, Johannes Välja, Villu Vihermäe, Marius Järvi ja Andreas Lend. Tegu on muusikalise tulevärgiga kuue noorema põlvkonna tipptšellisti esituses. Hubane õhtu muusikasalongis pakub meeldejäävat elamust kuue tšello vapustavas kõlapildis, samuti muhedat juttu ja naudinguid maitsemeelele.
www.corelli.ee

Kristus ütleb: Kes teid kuulda võtab, see võtab kuulda mind, ja kes teid kõrvale lükkab, see lükkab kõrvale minu. (Lk 10:16)