Esileht » Uudis » Esileht »

Kirikupead olid vastuvõtul presidendi juures

09.02.2005 | | Rubriik: Esileht, Uudised

President Arnold Rüütel võttis 1. veebruari õhtul oma Kadrioru residentsis vastu EELK peapiiskopi ametissepühitsemisel osalenud kirikujuhid Eestist, Soomest, Rootsist, Lätist, Suurbritanniast, Saksamaalt, USAst, Islandilt ja Venemaalt.
Sel puhul ütles riigipea, et uue peapiiskopi ametisseastumine on johtuvalt EELK autoriteedist tähtis sündmus mitte ainult kirikuelus, vaid Eesti ühiskonnas tervikuna.
«Väljendan sügavat tänu peapiiskop Jaan Kiivitile selle suure töö eest, mida ta on teinud kirikupeana, inimlike väärtuste, vaimuelu ja eetiliste tõekspidamiste hoidajana. Soovin ametissepühitsetavale peapiiskop electus Andres Põderile edu ja meelekindlust kiriku rolli tugevdamisel, hingelise maailma ja vaimuelu väärtustamisel. Tänan austatud kõrgeid külalisi, et te oma kohalolekuga annate homsele, meile tähtsale päevale, rahvusvahelist kaalu,» sõnas president Rüütel aukülalisi tervitades.
President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel võtsid osa peapiiskop Andres Põderi ametissepühitsemise jumalateenistusest Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus. Presidendipaar viibis ka ametissepühitsemisele järgnenud vastuvõtul Mustpeade Majas.
EK

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)