Esileht » Uudis » Uudised »

Kirikupäevad läksid korda

15.06.2010 | | Rubriik: Uudised

Andres Põder ütleb tänusõnu Jüri Ehasalule, kes sihtasutuse nõukogu esimehena aitas mitmel moel päevade ladusale kulgemisele kaasa. Sirje SemmLaupäeva varahommikul kell 8 tervitasid ajaloolises toomkirikus, ülikooli ajaloomuuseumis kirikupäeva ja laulupeo juhte, päevadele kaasaaitajaid ja vaimulikke peapiiskop Andres Põder koos abikaasa Marje Põderiga ning Tartu linnapea Urmas Kruuse.
Kaunilt serveeritud pidulaud, veidi hallisegune taevalaotus akna taga, elevil ja ootusärevad inimesed, sest kõik ettevalmistused õhtuseks suurejooneliseks laulupeoks on tehtud ja nüüd sai edasise vaid kõigevägevamale usaldada.
Andres Põder ja peo kunstiline juht Heli Jürgenson andsid üle tänukirjad ja kingitused tegijatele ja toetajatele. Merle Lend ja Tuuliki Jürjo esitlesid vastvalminudraamatut «Vaimulikud laulupeod» ja tänasid ühtlasi neid, kelle toel trükis ilmavalgust nägi.
Kaks väga tihedat päeva täis kontserte, kohtumisi ja erinevaid tegevusi nõudis programmi koostajailt filigraanset tööd, et kõik sujuks ja inimesed rahul oleksid. Täna saame öelda, et pidu läks korda ja korraldajate vaev tasuti tuhandekordselt.
Sirje Semm

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)