Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Kirikuõpetaja sai kultuuripreemia

01.03.2019 | | Rubriik: Persoon kaasajast

VilumaaHedi_apr2013_f.JaanM2nnikPõhja-Sakala valla kultuuripreemia pälvis Kõpu ja Suure-Jaani koguduse õpetaja Hedi Vilumaa (fotol).

Kui õpetaja Hedi Vilumaa 16. veebruaril valla austamispeole läks, ei osanud ta arvata, et ka temal tuleb vastu võta preemia.
Ta sõnab, et ei oska öelda, kes ta kandidatuuri sellele esitas, aga rõõmu teeb tunnustus kahtlemata. „Minu jaoks tähendab preemia kiriku jõudmist kultuuriasutuste valdkonda,“ sõnab ta.
Enne preemia üleandmist loeti ette tema saavutused, mis on põhiliselt seotud Kõpu koguduse ja sealse kogukonna teenimisega: Vabadussõja ausamba puhastamine, pargi renoveerimine, kiriku remont, kohaliku elu korraldamine. Neid asju, mida Hedi Vilumaa on korraldanud, on päris palju. Ta on tänulik kõigile, kes teda on aidanud ja see on tunnustus kõigile.
Tal on hea meel, et lõpuks on nad jõudnud üle kontrollida Vabadussõjas langenud kihelkonna inimeste nimed. Näiteks Kõpu sambal on 22 nime, tegelikult andis oma elu aga 39 inimest.
Kõigi langenute nimed loetakse iseseisvuspäeval ette kihelkonna kirikutes Kõpus, Suure-Jaanis ja Pilistveres. Nii kinnitas Hedi pidupäeva eelõhtul toimunud usutluses. Kõigi nimed raiutakse mälestustahvlitele, mis paigutatakse kirikutesse.
Tegutsedes Kõpus või Suure-Jaanis mõtleb Hedi Vilumaa ikka inimestele. Nii andis Suure-Jaani kogudus oma panuse sealsesse tervisekotta ja müüs natuke maad, et kavandatav hoone saaks tänapäevane ja selle ümbrus näeks kaunis välja.
Nii seisavad nüüd Suure-Jaanis kõrvuti hingele kosutust pakkuv kirik ja keha turgutav tervisekeskus, millele Hedi oma õnnistuse andis.
Rita Puidet

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)