Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Kirikuõpetaja Mare Palgi: rõõm ja rahu on parimad jõulukingid

26.12.2013 | | Rubriik: Online artiklid

Kose ja Tuhala koguduse õpetaja Mare Palgi sõnul on rõõm ja rahu parimad jõulukingid, millesse me pisut saame panustada kõik, aga mis siiski on meile antud taevalikud kingitused.

“Meid võivad rõõmustada materiaalsed asjad, ka toredad jõulukingid või jõulupeod, erinevad sündmused, kohtumised, kasvõi ilus ilm,” loetles Palgi inimesi rõõmustavaid asju.

Ilm ehk ongi tema sõnul parim näide sellise rõõmu püsimatusest, sest kõigest materiaalsest sõltuv rõõm ei jää paraku püsima, vaid kaob koos asjade uudsusega, koos olude muutumisega.

See ei tähenda tema sõnul, et nende üle ei võiks rõõmu tunda, ikka võib, ent seda teadmisega, et püsivat õnne nad meile ei paku. “Rõõm, mida mina soovin, on sõltumatu selle maailma oludest. Mis iganes olukord sinul hetkel on, võid sa selle rõõmu leida,” rääkis koguduse õpetaja.

Taevalik rõõm

“See taevalik rõõm oleks otsekui asetatud suurel vaagnal linna avalikule keskväljakule ja igaüks võib sealt ammutada, ainult, et paraku reeglina inimesed ei taipa seda teha,” rääkis Palgi. “Materiaalne maailm pakub nii palju, liiga palju. Kõike ei jõua vastu võtta.”

Koguduse õpetaja sõnul on advendiaeg elutempo lausa pööraselt kiireks muutnud, ja inimesed jõuavad vaevu kõige selle jõuludega kaaseva saginaga kaasa tormata.

“Rõõmu allikas, see pilgeni täis vaagen, aga seisab linna keskväljakul ja vaatab, kuidas inimesed tormavad temast mööda, ometi igatsedes kasvõi oma sisimas seda, mis on temas,” kõneles Palgi. “Aga neil pole peatumisseks aega, pole aega mõelda, neil on kiire, neil on muid mõtteid pead täis.”

Ja ometi on Palgi sõnul taevaliku rõõmu allikas siin samas. Jõuluõhtul, aga ka muul ajal, kirikus, seal, kus kaks või kolm Tema nimel koos on.

Edasi loe Delfist.

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)