Esileht » Online » Online artiklid »

Kirikuõpetaja Jaan Tammsalu: ma ei taha surra ümbritsetuna umbkeelsetest

04.11.2015 | | Rubriik: Online artiklid

“Ma ei tahaks surra haiglas täiesti võõrastest inimestest ümbritsetuna nagu Kanada eestlased, kes ei saa ühel hetkel enam ka inglise keelest aru, sest see pole nende lapsepõlvekeel. Nende ümber on kõik sanitarid ja õed filipiinlannad ja vietnamlannad ning nad ei saa isegi öelda, mida tahavad. See võib olla varsti meie tulevik, kui pagulaste asi nii edasi läheb,” ütles Jaani kiriku õpetaja Jaan Tammsalu.

Konverentsil “Elada väärikalt, lahkuda väärikalt” avaldas oma arvamust väärika suremise kohta ka Jaani kiriku õpetaja Jaan Tammsalu, kes leidis et Eesti riigi liiga pagulastesõbralik suhtumine võib teha karuteene meie surijatele ja panna nad oma elu viimastel hetkedel veelgi abitumasse seisundisse.

“Me ootame seda tööjõudu kusagilt väljapoolt, aga tegelikult tähendab see seda, et haiglas ei saada sinust enam aru. Mina ei tahaks, et mina oleks siis sellises kohas. Ma tahaksin, et ma saaksin nädala jooksul paar korda rääkida inimestega, kes on mulle väga-väga lähedased ja kellel ma saan kõik ära öelda ja kes saavad minust aru ka siis, kui mul pole enam hambaid suus ja mu artikulatsioon pole enam nii hea, kui tänasel päeval,” rääkis Tammsalu.

Edasi loe Pealinnast.

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)