Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Kirikunõunik pälvis EELK koostöömedali

14.03.2012 | | Rubriik: Esileht, Uudised

Arho TuhkruEsmaspäeval andis EELK peapiiskop Andres Põder konsistooriumis Põhja-Elbe Evangeelse Luterliku Kiriku kunagisele ülemkirikunõunikule dr Henning Kramerile (pildil koos Kuno Pajulaga) üle EELK koostöömedali.

Dr Kramer on taasiseseisvunud Eestis abistanud EELKd ja mitmeid kogudusi hoonete taastamisel ja koguduste majanduslikul ülesehitamisel.
EELKs on suurimad toetatud objektid olnud Tartu Jaani kirik, usuteaduse instituudi ja Toompeal asuv kirikuvalitsuse hoone. Samuti on tänu dr Kramerile toetatud EELK palga- ja pensionikassat.
Henning Kramer on 2001. aastast Tartu ülikooli usuteaduskonna auliige.
Viimased seitse aastat pensionil olev Kramer on Saksa Punase Risti Schles­wig-Holsteini liidumaa ühingu president, külastab sageli Eestit, toimetades ise veoautoga Punase Risti abi kohale. Tänutseremoonial konsistooriumis peetud tänukõnes kinnitas dr Kramer, et siinne elu on saanud talle koduseks.
Varem on dr Kramerit autasustatud kahel korral –2002. a aukirjaga pikaajalise ja tulemusliku töö eest sidemete loomisel EELK ja Põhja-Elbe kiriku vahel ning 2006. a EELK aukirjaga UI 60. aastapäeval  suure panuse eest UI töötingimuste kindlustamisel, uue hoone rajamisel ning igapäevatöö toetamisel.
Eesti Kirik

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)