Esileht » Uudis » Esileht »

Kirikunoorte talvepäevad Põltsamaal

06.02.2008 | | Rubriik: Esileht
Rõõm ja nali enda pingutustest on kindlasti see «maasikas», mis meelde jääb. Foto: Mikk Leedjärv

Rõõm ja nali enda pingutustest on kindlasti see «maasikas», mis meelde jääb. Foto: Mikk Leedjärv

Põltsamaal peeti nädalavahetusel kirikunoorte 11. talvepäevi, kuhu tuli kokku üle Eesti umbes 150 kristlasnoort.Ja mis siis…? Just see küsimus esitati noortele sel korral peateemana. Elame ajal, mil väärtused muutuvad, hoiakud teisenevad ja tihti tundub, et «kõik on suva». Muutuvas maailmas on eriti oluline mõelda, mis suhe on meil asjade ja inimestega või kuidas võib mingi mõte ja tegu meie elu muuta.
Kas praegusel absoluutse individualismi ajastul on meie tegudel ka seoseline mõju üksteisele või seisame tõesti igaüks üksi, võideldes vaid oma püsimajäämise eest? Nendel teemadel kulgeti üheskoos palvustel, piiblitundides ja töötubades ning joosti ringi Põltsamaal maastikumängus võisteldes.
Oikumeenilised päevad
Sel aastal olid talvepäevad välja hõigatud oikumeenilistena. Sellega jõudis vorm sisule lihtsalt järele, sõnas talvepäevade korraldustoimkonna juht Ulvi Uutar. Ta selgitas, et juba mõnda aega on nii korraldajate kui osavõtjate poolel olnud noori kristlasi eri konfessioonidest. Noored tahavad ning oskavad koos rõõmustada, laulda, palvetada ja teenida, miks mitte seda siis ka selgelt välja öelda ning toetada. Aga neile, kes ehk eelarvamuste tõttu ei ole soovinud varem tulla, on see ka kutseks ja julgustuseks, lisas Ulvi Uutar.
Eelnevatel aastatel on korraldamise põhiraskust kandnud Põltsamaa kogudus, kuid sel aastal jagati vastutust nelipühi kiriku Põltsamaa Jordani kogudusega. Ühiselt tekkis uut energiat ja huvitavaid ideid, mis muutsid talvepäevad noorte jaoks kindlasti põnevamaks.
Noored nautisid
Need, kes kohale olid tulnud, nautisid täiega, noorte tegemistes oli märgata õhinat ja entusiasmi. Põltsamaa sai tuttavaks maastikumängus, rühmatöödeks oli valik breiktantsust mõtlike aruteludeni ning pühakirja uuriti koos piiblitundides. Rõõm oli kuulda, et noored tõstsid oma hinnangutes esile ka oikumeenilist avajumalateenistust, mis oli väga rahvarohke. Ju oli tulnud ka kohalikke inimesi lihtsalt uudishimust.
Noorte arvates oli hästi korraldatud laupäevane õhtuprogramm ja osalejate sisustatud «talendijaht». Noortele tuleb anda võimalus tulla välja oma tegemiste ja tahtmiste, murede ja huumoriga. Seda olid korraldajad sel korral hästi mõistnud ja rõõmustav oli näha noorte esinemisi, milleks ettevalmistusi tuli alustada juba ammu enne talvepäevade algust. Kodudes oli mõeldud, koguduse noorteõhtutel harjutatud ja pingutus kulmineerus kolme minuti jooksul laupäeva õhtul. Rõõmu oli rohkesti.
Kohtume suvel Kambjas
Üritust saab lugeda kordaläinuks siis, kui üldiselt on kõigest jäänud hea tunne, kuid midagi on jäänud ka erakordsena meelde. Rõõm ja nali enda pingutustest on kindlasti see «maasikas», mis meelde jääb ja julgustab veel pikalt edasi, kui hakkama tuleb saada oma hallis argipäevas.
Augustis kutsutakse kõiki Eesti kristlikke noori Kambjasse, kus toimub kirikunoorte festival, teemaks «Jumal tänatud».

Hermann Kalmus,
Pilistvere koguduse diakon

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)