Esileht » Uudis » Esileht »

Kirikunoorte talvepäevad pakuvad imesid

25.01.2019 | | Rubriik: Esileht

Traditsioonilisi noorte talvepäevi peetakse Põltsamaal. Põltsamaa koguduse arhiiv

1.–3. veebruarini toimuvad Põltsamaal 22. kirikunoorte talvepäevad.

Ettevalmistused käivad ja meeskond on palju tööd teinud, et vastu võtta noori nii Eestist kui mujalt. Käesoleva aasta teema on „Igapäevased imed“. Kogu elu on ime, terve elukaare vältel – sünnist surmani. Imed tunduvad tihtipeale nii loomulikud, et neid ei pane tähelegi. Vahel kipub ka virisemine maad võtma ja jõudu kahandama.
Ime teemavalikuna oli noorte soov. Kui see välja käidi, läks kohe elavaks aruteluks ja leiti mõtteid, mida vastava teemaga haakida. Ühest küljest võime talvepäevade korraldamist vaadata kui suurt vaeva ja närvikulu, kuid teisalt on see suur eesõigus, mis meile on antud. Päevade lõppedes on kõigil nii hea olla, et jõud taastub kiiresti.
Oleme tohutult tänulikud Jumalale, et ta on lubanud Põltsamaa kogudusel seda iga-aastast üritust juba nii kaua korraldada. Rõõm on ka sellest, et väga loomulikuna on liitunud meeskonda teiste konfessioonide esindajad ja igaüks saab anda oma panuse ning mõjutuse. See on ka ime, mida oleme isegi imetlenud ja olnud väga rahul, et Jumal meid selleks kutsunud on.
Esitame endile suuri väljakutseid ja püüame nendega hakkama saada. Meeskond, kes juba aastaid koos tegutsenud, on seekord reedese õhtu seadnud proovikiviks. Külla tuleb bänd Good Weather Forekas Saksamaalt. Kuna see on meile ka majanduslikult keerukas, siis kuulutame kontserdi kultuurikeskuses lahtiseks ja ootame kõikjalt osasaajaid. Piletid on Piletilevis müügil. Laagrilistele on see programmi osa.
GWF on teist korda Eestis. Esmalt esinesid nad paar aastat tagasi Vabaduse väljakul. Kahel aastal on nad olnud peaesinejaks Maata Näkyvissä noortefestivalil Soomes.
Muusika on üks osa talvepäevadest. Samas püüame noori toetada neid sõnaga juhatades. Peakõnelejaks on seekord tulemas Siimon Haamer. Seminare juhendavad Kalle Kõiv, Joel Reinaru, Meelis Maikalu ja Markus Haamer. Jutlustama avateenitusele, Emmause missale oleme palunud praost Marko Tiituse. Programm pakub alati ka rohkelt üllatusi. Üheks üllatajaks on Kristjan Luhamets. Selleks, et kõigest teadlikuks saada, tuleb ise kohale tulla.
Kavandame seekord taas natuke rahvast kokku pressida. Tahame suurema osa programmist läbida Põltsamaa kiriklas. See seab aga osalejate hulgale piirid. Saame vastu võtta 120 külalist. Kui kohad täis saavad, siis peame südame kõvaks tegema ja soovitama järgmist aastat ootama jääda.Palume teie toetust ja palveid, et talvepäevad võiks tuua õnnistust meie maale ja noored Jumala imet ka enda juures kogeda võiksid.
Markus Haamer,
talvepäevade peakorraldaja

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)