Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Kirikumuusikute konverents

24.05.2019 | | Rubriik: Teated

Konverents toimub sel aastal 18.–19. oktoobril Viimsis. Majutus, konverentsi ettekanded ja töötoad on Viimsi spaas, oreliga seonduv ja lõppkontsert on Viimsi kirikus.
Esimene konverentsipäev algab kell 14.30 ja on pühendatud tervisele: kuuleme loengut läbipõlemisest kirikutöös ja kuidas seda ära hoida. Töötubades saab end liigutada ja võimelda ning õhtul vaadata üheskoos filmi „Oreliga“ (rež. Kalle Kadakas, Kanada). Filmis räägivad orelist ja mängivad Toronto Vana Andrese kiriku orelil erinevate põlvkondade muusikud, mh Roman Toi, Ene Salumäe, Aaro Tetsmann, Lembit Avesson jt.
Teisel päeval saavad organistid tutvuda Viimsi oreliga ning seda mängida, koorijuhtidele tutvustab Heli Jürgenson Viljandi 2020 vaimuliku laulupeo uudisteoseid ja nüansse nende õpetamisel. Konverents lõpeb orienteerivalt kell 16.
Osavõtumaks eelregistreerimisel kuni 1. juunini on soodushinnaga 45 eurot (2 päeva), alates 2. juunist 50 eurot. Soovi korral on võimalik osaleda ka ainult laupäeval (ilma majutuseta), siis on hind 25 eurot.

Registreerida saab aadressil https://www.eelk.ee/km_konverents/.

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)