Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Kirikumuusika osakond on kutsuvalt avatud

19.08.2009 | | Rubriik: Teated

Sel aastal oli osakonnas palju lõpetajaid. Ka uuel õppeaastal oodatakse rohkelt õppijaid.
Juunis toimus Usuteaduse Instituudi kirikumuusika osakonnas õppeaasta viimane sessioon. D- ja C-kursuse lõpetajad tegid viimaseid eksameid nii koduses instituudi majas kui ka Kaarli kirikus, kus toimus kahe lõpetaja orelieksam. D- ehk põhikursuse lõpetasid Katre Kruuse Nõo kogudusest ja Siiri Rüütelmaa, kes töötab mitmes koguduses Hiiumaal.
C-kursuse lõpetas Räpina koguduse kirikumuusik Kristiina Nagel. Rita Naaber Kuressaare kogudusest oli lausa nii tubli, et tegi kahe aastaga kaks kursust korraga, seetõttu sai tema mõlema kursuse lõputunnistuse. Nii palju ühel ajal lõpetajaid ei ole kirikumuusika osakonna ajaloos veel olnudki!
Augustis toimunud teise suvesessi märksõnadeks olid oreliehitaja Wilhelm Sauer ning helilooja Felix Mendelssohn. Tutvusime kolme Saueri oreliga: Kursis, Äksis ja Kodaveres. Äksis toimus ka kontsert «Muusikat rõõmus ja mures», kus osakonna õpilased, vilistlased ning õppejõud mängisid laulatuse- ja matusemuusikat, s.t pulmamarsse ning meditatiivsemaid palu. Kokku sai huvitav kooslus, esindatud olid näiteks nii Mendelssohni kuulus pulmamarss oma täies pikkuses kui ka alles hiljuti ühe soome organisti loodud «Trompeti marss».
Meditatiivsemalt poolelt esi­­tati Bachi, Lindbergi, Boëll­manni ja Fauré teoseid. Kavas oli ka loeng Felix Mendelssohn-Bartholdy elust ja loomingust. Tutvumine Kodavere oreliga päädis spontaanse kontserdiga Mendelssohni loomingust.
Dokumentide vastuvõtt kirikumuusika osakonda üheaastasele eelkursusele ja kaheaastasele D-kursusele on alanud ning kestab 25. augustini. Sisseastumiskatsed on 27. augustil (vt EK 12.8.). Esimene sessioon on septembri teisel nädalal.

Kristel Aer,
kirikumuusika osakonna juhataja assistent

Kõikide silmad ootavad Sind ja Sina annad neile nende roa omal ajal. (Ps 145:15)