Esileht » Online » Online artiklid »

Kirikukoorid annavad madisepäeval ühiskontserdi

20.09.2013 | | Rubriik: Online artiklid

Apostel ja evangelist Matteuse päeval ehk madisepäeval, 21. septembril kl 19 toimub Kuressaare Laurentiuse kirikus kahe kirikukoori, Kuressaare kirikukoori Sauer ja Soome Rusko koguduse koori ühiskontsert.

Monte Rusko koor on Rusko koguduse pikkade traditsioonidega nooruslik kirikukoor. Koor kuulub Soome kirikumuusikaliitu. Oma nime on kollektiiv saanud keskaegse Rusko kivikiriku järgi. Kirik rajati 16. sajandi alguses kõrgendikule, mida kutsuti Monte Ruskoks. Koor osaleb jumalateenistuslikus elus, aga annab ka eraldi kontserte. Nii saab rõõmusõnumit anda  edasi koorimuusika vahenditega.

Monte Rusko kooris laulab üheksa sopranit, kuus alti, kolm bassi ja kolm tenorit. Vajadusel esineb koor ka väiksemas koosseisus. Koori tegevus on eesmärgipärane ja repertuaar mitmekesine. Vaimuliku ja traditsioonilise koorirepertuaari kõrval on esitatud Turu linnaorkestri kvarteti poolt saadetuna Seppo Pänkälaise Luukka-passiooni ja Leevi Madetoja advendivesperit. Laulmise rõõm on sütitanud nii kooriliikmeid kui kuulajaid. Koori dirigent ja kirikumuusik Sauli Hannuksela teeb koorile ühtlasi ka hääleseadet.

Edasi loe Meie Maast.

Kristus ütleb: Mida te iganes olete teinud kellele tahes mu kõige pisematest vendadest, seda te olete teinud mulle. (Mt 25:40)