Esileht » Uudis » Uudised »

Kirikukogu sügisistungjärk kestab vaid päeva

20.11.2002 | | Rubriik: Uudised

Järgmisel teisipäeval, 26. novembril koguneb Tallinnas EELK XXVI Kirikukogu 3. istungjärk.
Kirikukogu sügisistungjärk algab hommikul kell 9 jumalateenistusega Tallinna Jaani kirikus, mille korraldavad Järva praostkonna saadikud. Jumalateenistusele järgneb tihe 8-tunnine tööpäev Usuteaduse Instituudi ruumes. Esimene istung algab kell 10. Esialgse kava kohaselt peaks kell 18 lõppeva koosolekupäeva sisse mahtuma üheksa päevakorrapunkti. Hommikupoolikul on keskmes eelarvega seonduv ja seadusküsimused: 2003. aasta eelarve seaduse eelnõu I ja II lugemine, seejärel EELK eelarveseaduse muutmise seaduse eelnõu I ja II lugemine, aruandluse seaduse eelnõu I ja II lugemine, Kirikukogu kodukorra seaduse muutmise seaduse eelnõu I ja II lugemine ning EELK seadluse kinnitamise seaduse eelnõu I lugemine.
Pärastlõunal antakse üle tänavune kirjastuspreemia, kuulatakse ja hääletatakse otsuse eelnõu EELK Usuteaduse Instituudi rektori ametisse kinnitamise kohta. Kokkutulnuid teavitatakse ka EELK uue põhikirja ettevalmistamise kohta, arutatakse EELK ja Põhja-Elbe Evangeelse Luterliku Kiriku koostöölepingut. Koosolekupäev lõpeb õhtupalvusega, mille peab emeriitpeapiiskop Kuno Pajula.
Kirikukogu on EELK kõrgeim seadusandlik ja korraldav organ. Peapiiskop kutsub kirikukogu korralisele istungjärgule kokku kaks korda aastas: kevadine istungjärk toimub aprillis ja sügisene novembris. Tänavune sügisistungjärk on eriline selle poolest, et erinevalt tavapärasest kahepäevasest istungjärgust on koosolekud koondatud ühele päevale.
EK

Kristus ütleb: Mida te iganes olete teinud kellele tahes mu kõige pisematest vendadest, seda te olete teinud mulle. (Mt 25:40)