Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Kirikukogu kevadine istungjärk jääb ära

29.04.2020 | | Rubriik: Uudised

EELK konsistoorium arutas 17. aprillil toimunud istungil kirikukogu kevadise istungjärgu toimumise või edasilükkamise küsimust ja langetas eriolukorra tingimustes erakorralise otsuse jätta istungjärk ära. 

Tegu on tõeliselt erakorralise otsusega, sest EELK pole seni kunagi oma ajaloos olnud sunnitud jätma kirikukogu istungeid ära. Küll aga jäi kirikuloolase Priit Rohtmetsa sõnul ära teine kirikukongress 1917. aastal, sest poliitilised olud muutusid segaseks. Oktoobrirevolutsioon ja bolševike võimuhaaramine tegid uue kirikukongressi korraldamise võimatuks. Sellele järgnes aga juba Saksa okupatsioon ja Vabadussõda, nii et teise kirikukongressini jõuti alles 1919. aasta septembris.

Kirikukogu istungjärgu ärajäämise põhjustas peapiiskop Urmas Viilma poolt kirikukogu liikmetele saadetud kirja põhjal ebaselgus eriolukorra kestvuse küsimuses ja see, et suure osalejate arvuga kogunemised sisetingimustes jäävad endiselt takistatuks.

Samuti pole istungjärgu õnnestumine interneti- või telefonikonverentsina garanteeritud ebaühtlase digisuutlikkuse ja internetiühenduse kvaliteedi, ajavahe suure erinevuse, hääletamise tehnilise korralduse keerukuse jms tõttu. Ka oleks olnud päevakorras peamiselt küsimused, mis võimaldavad arutamist ka sügisistungjärgul, kuna pole ajakriitilised. 

Kaido Soom,

kirikukogu saadik

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)