Esileht » Uudis » Uudised »

Kirikud väljendasid kriitikat

26.05.2021 | | Rubriik: Uudised

Kirjas peaministrile, kaitseministrile ja siseministrile nimetas Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) vastuvõetamatuks kaitseväe juhataja Martin Heremi otsust likvideerida kaitseväe kaplaniteenistus.

Avalduses nimetatakse, et see samm on vastuolus 17. oktoobril 2002 allkirjastatud Vabariigi Valitsuse ja EKNi ühishuvide protokolliga, mille punkti 3.2 kohaselt on peamiseks koostöövaldkonnaks kaplaniteenistus. 

„See samm on teravas vastuolus ka usuvabaduse tagamise rahvusvaheliste nõuete ning kirikute ja kaitseväe kauaaegsete heade traditsioonide ja koostööga kaitseväelaste vaimulikul teenimisel ja rahva kaitsetahte tugevdamisel,“ nimetatakse 20. mail allakirjutatud pöördumises valitsuse esindajate poole.

EKN palub kaaluda võimalust säilitada kaplaniteenistus Eesti kaitseväes senistes sobivates proportsioonides. „EKN on valmis kaaluma iga kriitikat ja ettepanekut, mis aitaks kaplaniteenistuse tööd tõhustada. Seni oleme nende suunal kuulnud üksnes tunnustavaid sõnu ka kaitseväe juhtkonnalt,“ öeldakse kirjas.

EK

Järelikult ei ole te nüüd enam võõrad ja majalised, vaid pühade kaaskodanikud ja Jumala kodakondsed. (Ef 2:19)