Esileht » Online » Online artiklid »

Kirikud hakkavad saama erastamisest laekuvat raha

04.06.2018 | | Rubriik: Online artiklid

Riigikogu majanduskomisjon arutas tänasel istungil erastamisest laekuva raha kasutamist käsitlevat eelnõu ja otsustas seda muuta nii, et toetust omandireformi reservfondist saavad taotleda kõik kirikud.

Komisjon otsustas kirikutele toetuse eraldamise punktist välja jätta täpsustuse, mille järgi oleks kirikutel olnud õigus saada toetust vaid omandiõiguse rikkumisega tehtud ülekohtu heastamiseks. «Muudatus võimaldab kirikuid toetada erinevatel motiividel,» ütles komisjoni esimees Sven Sester pressiteates. Ta lisas, et toetust saab anda kiriku taotluse alusel ja selle andmise põhjendatuse üle otsustab igal üksikjuhul valitsus.

Rahandusministeeriumi riigivara osakonna nõunik Uku Hänni selgitas komisjonile, et lühem sõnastus annab valitsusele laiema otsustusvabaduse kirikutele toetuse maksmisel. Samas juhtis ta tähelepanu, et toetusteks eraldatava raha hulk taotlejate arvu kasvades ei suurene. Prognoosi järgi laekub sel aastal erastamisraha umbes kuus ja järgmisel aastal umbes neli miljonit eurot.

Edasi loe Postimehest.

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)