Esileht » Online » Online artiklid »

“Kirikuasjadest peab julgema rääkida!”

18.11.2014 | | Rubriik: Online artiklid

1. septembrist on ametis Raasikul asuva Harju-Jaani kiriku vaimulik Jaan Nuga. Pidulik ametisse seadmine toimus poolteist kuud hiljem 11. oktoobril ning sellel osalesid peapiiskop Andres Põder ja praostid.

Raasiku kandist on pärit vähemalt kaks suurmeest. Pühakojast põhja jäävas Haljava külas sündis Eesti üks pikaajalisemaid kirikuõpetajaid Herbert Kuurme. Tema tegi enda elutöö Põltsamaal. Raasikult lõunasse jääb aga Perila, laulutaat Gustav Ernesaksa sünnikoht.
Värske Harju-Jaani õpetaja teenis varem 15 aastat Palamusel, mida eestlased tunnevad Oskar Lutsu ja tema teoste kangelaste järgi.

Jaan Nuga, millised on olnud Teie senised töö ja tegemised Raasikul?

Eks ta selline sisseelamise periood on olnud. Suurem osa sellest ajast on kulunud uue pastoraadi ehk kunagi 1980ndatel Harri Reinu ajal kirikuvahi majaks ehitatud hoone remondile. Uuendamine algas just siis, kui ma Harju-Jaani õpetajaks tulin ning eelmisel nädalal sai enam-vähem kõik valmis. Praegu sean ennast sisse.

Kui palju oli Teil varem siinse kandiga kokkupuuteid?

Esimest korda tulin siia, kui sain kokku koguduse juhatusega ametisse asumise asjus. Mind kutsusid möödunud suvel tööle Kuusalu õpetaja, praost Jaanus Jalakas ning siinne diakon Lev Lekarkin. Varem olin sõitnud Raasiku jaamast vaid rongiga läbi.

Edasi loe Harju Elust.

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)