Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Kirikuaia teabepäev Ridalas

12.04.2017 | | Rubriik: Teated

Hauatähiste ja puistu hooldamise praktiline teabepäev toimub 28. aprillil algusega kl 11 Ridala kirikuaias.
Oodatud on kõik kalmistu haldamise ja hooldamisega kokku puutuvad inimesed. Raudaedade hooldamine ja ohtlike puude ettevaatlik langetamine võiks pakkuda huvi ka koduaia pidajaile. Teadmisi jagavad suurte kogemustega restauraator Paul Uibopuu ja kutsetunnistusega arborist Tõnu Ling.
Spetsialisti juhendamisel võtame praktikas ette ühe raudaia ja samal platsil asuvate hauatähiste korrastamise, püüame raudaeda pinnasest kergitada ning loodida, seda puhastada ja värvida. Lisaks jagab meister üldiseid praktilisi näpunäiteid kivi- ja metallhauatähiste korrastamiseks ning hooldamiseks. Tutvustatakse sobivaid töövahendeid ja -võtteid (alates survepesust kuni kemikaalide kasutamise ja viimistlemiseni).
Tõnu Ling räägib puude hooldamisest ja raietöödest keerulistes oludes. Vaatame üle kirikuaia ja Ridala kalmistutel asuva puistu, hindame selle seisukorda ja prognoosime võimalikku raietööde mahtu. Lõpetuseks võtame ette ühe puu mahasaagimise arboristi nõustamisel ja abistamisel.
Vahepeal pakume kehakinnitust Ridala pastoraadis.
Koolitusel osalejatel palume riietuda nii, et saaks praktilistes tegevustes kaasa lüüa.
Registreerimine hiljemalt 24. aprilliks aadressil kalli.pets@muinas.ee, tel 508 4363 või ridala@eelk.ee, tel 5809 3633. Samadelt telefonidelt või e-aadressidelt saab ka täiendavat infot.
Kalli Pets,
Muinsuskaitseameti Läänemaa vaneminspektor
Küllike Valk,
Ridala Püha Maarja-Magdaleena koguduse õpetaja

Me ei heida oma anumisi Su palge ette mitte oma õiguse pärast, vaid Sinu suure halastuse pärast! (Tn 9:18)