Esileht » Online » Online artiklid »

Kiriku suur kelder võtab ilmet

18.12.2009 | | Rubriik: Online artiklid

Aasta alguses Pauluse kirikus alanud suur remont kestab, kuid nüüd on osa töid seal juba nii kaugel, et kogudusel on linnarahvale enne jõule üht-teist rõõmustavat ette näidata
Siia tulevad punastest tellistest vaheseinad, mis varjavad juhtmeid ja liigendavad ruumi,» tutvustas kiriku keldris suuresti valmis ligi 500-ruutmeetrist krüpti sihtasutuse Tartu Pauluse Kirik juhataja Elo Süld.

Sadat inimest mahutava krüptisaali naabruses on avar riidehoid, väike köök, laoruum, ventilatsioonikamber ning tualetid, millest Pauluse kirikus on alati puudust tuntud.

Naistele, meestele ja ratastoolis liikuvatele inimestele ehitatud avarad tualetid on kiriku suurtest maakividest müüride tõttu omaette vaatamisväärsus. «Need on praegu meie kõige peenemad kohad,» muheles Elo Süld.

Praegu käiva suure remondi kõige kallim koht on kiriku keldris aga paksu betoonpõranda all. «Siin on ventilatsioon, kanalisatsioon, vesi ja küte,» näitas Pauluse kiriku krüpti ehitava ja tiibhoonet põhjalikult remontiva ASi Nordecon Ehitus tööjuht Marko Tarro põranda alla jäävaid tähtsaid asju.

Edasi loe Tartu Postimehest.

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)