Esileht » Uudis » Esileht »

Kiriku sünnipäeval jagati tunnustust

03.06.2009 | | Rubriik: Esileht

 

Kiriku poolt 2009. aastal tunnustatud koos peapiiskop Andres Põderi, emeriitpeapiiskop Kuno Pajula ja piiskop Einar Soonega ühispildil.

Kiriku sünnipäeval, esimesel nelipühal kutsus peapiiskop Andres Põder kirikurahva Tallinna piiskoplikku peakirikusse tänujumalateenistusele.
Teist aastat järjest jagas Eesti Evangeelne Luterlik Kirik sel päeval tunnustust, andes üle Teeneteristi ordeneid, aukirju ja tunnustusmärke. Tänujumalateenistusele olid kutsutud ka kõik varasemad ordenisaajad. Tunnustatutega koos oli rõõmust osa saama tulnud ka pereliikmeid ja kogudusekaaslasi.
Kõrgeima tunnustuse, Teenetemärgi II järgu ordeni pälvisid teoloogiadoktorid Pille Valk ja Wille Riekkinen, kes tööülesannete tõttu ei saanud Soomest tulla, aga tänas kirjas talle osutatud au eest. 
Enne peapiiskopi kõnet astus üles üllatusesineja, Tallinna praostkonna vaimulike ansambel (juhendaja Veljo Reier). Vähene prooviperiood ei tähenda koolitatud häältele midagi, ka järgnevad laulud kõlasid nende esituses laitmatult. Organistina teenis pidupäevakogudust Kadri Ploompuu.
Tänukõne pidas autasustatavate nimel estofiil ja Eesti kiriku sõber Harri Raitis Soomest. «Kirik ei saa olla muuseum, mis ainult hoiab traditsioone. Kirik peab astuma ühiskonna arenemise esiridades ja hoolitsema, et ühised väärtused kasvavad evangeeliumi põhjal,» ütles Harri Raitis ja kinnitas, et seda on Eesti kirik ka teinud. Küll soovitas ta kirikuna küsida: mis on evangeelium tänasel päeval, milline on ühiskond, kus evangeelium töötab?
Pärast üheskoos lõpulauluna lauldud «Õnnista ja hoia» tehti ühispilti, kingiti lilli ja rõõmustati kiriku sünnipäeval koos autasustatutega. Seejärel siirduti konsistooriumi kohvilauda ja juttu jätkus kauemaks.

Tekst ja foto: Sirje Semm

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)