Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kiriku pasunakoorid teel Viljandisse

30.10.2019 | | Rubriik: Kirikuelu

Pasunakoorid esinemas Estonia kontserdisaalis, dirigeerib Kahro Kivilo. Joel Ots

Kiriku pasunakoorid valmistuvad 2020. a kirikupäevaks ja laulupeoks.

Nagu teada, tuleb järgmisel aastal – kui Jumal lubab ja meie elame – Viljandis kirikupäev ja laulupidu. Kiriku ühendpasunakoorid tegid teel sinna vahepeatuse Estonia kontserdisaalis.
Joel Ots on pingsalt asju ajanud, et otsida ja tellida muusikat meie suurele peole, sellega seoses ja sellega kaasnevalt said pasunad kokku Nõmmel, et muu hulgas ka uut muusikat proovida. Austav eesõigus mängida Eesti Puhkpillimuusika Ühingu aastakontserdil tekitas huvi ja võimaluse taas kokku tulla, paratamatult kujunes meie esinemine Tallinna esindussaalis ühtlasi peaprooviks, sest järgmisel päeval teenisime juba teenistusel.
Laupäeval, 5. oktoobril mängisid Estonia kontserdisaali laval Kose kiriku pasunakoor, Hageri kiriku pasunakoor, Rap­la Pasunakoor, Nõmme Muusikakooli Brass Tärkamine ja Tabasalu Brass. Me raamistasime oma esinemist Eesti muusikaga, mängides alguses E. Võrgu „Kui armsad on Sinu hooned“, lõpus E. Kingu „Valvake!“ (Aigar Kostabi seades). Kavas oli veel J. S. Bach, F. Mendelssohn-Bartholdy ja kahe (pasuna)koori lugu J. Pachelbeli „Nun danket alle Gott“, mille lõpetasime koraaliga KLPR 302 „Oh võtkem Jumalat“.
Meie omal moel pühitsesime selle kontserdi, mängides üpris alguses vaimulikku muusikat trompetiansamblite ja pidukõnede järel. Ühendpasunakoori juhatasid Joel Ots, Kahro Kivilo ja Valdo Rüütelmaa.
Pühapäeval, 6. oktoobril oli Hageri kirikus kuldleeripüha, kus eelnimetet ühendpasunakoor teenis teenistusel kaasa, mängides koraale küll koos oreliga, küll eraldi, küll neljahäälselt ehk siis cantus firmus’t ühehäälselt oreli saatel. Võimsalt kõlas Sanctus koos oreliga, ansamblid mängisid mahedalt armulaua ajal ja E. Kingu „Valvake!“ kõlas seekord nii nagu koorilaul – orelisaatega, ainult kerguse huvides toon madalamalt.
Orelit mängis Mai Mänd, juhatasid Joel Ots ja allakirjutanu. Teenekas trompetist Agu Kaljuste oli kuldleerilaps ja võis seekord pasunaid kuulata altari juurest.
Pasunakooride mänguaasta ei ole mitte läbi veel. Küllap kuuleme neist veel nii mõndagi!
Kahro Kivilo

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)