Esileht » Online » Online artiklid »

Kiriku naiskoor Kargell meeste tantsupeol

12.06.2015 | | Rubriik: Online artiklid

Meeste kolmanda tantsupeo kava lõpetab: “Ole õnnistatud, Eestimaa mees! Tantsi, tantsi, tantsi!“

Lihtsalt juhtuski nii, et saime vapustava elamuse osaliseks. Meie väike kiriku naiskoor Kargell sõitis peopaika Rakverre meeste tantsupeole. Esmalt kohtusime näost näkku ürgveise kujuga. Uhke loom oma pikkade teravate sarvedega. Olin varem telekast näinud, aga päris oli vingem. Sealt küsisime teed staadionini. Muusika andis märku, et olime veidi hilinenud. Sellepärast olin täna aegsasti teleka ees, et ei jääks millestki ilma.

Eestimaa parim osa meesterahvastest, koguni 3280, õlg õla kõrval muruväljakul ja tribüünid pealtvaatajatest tulvil. Päris uskumatu, et mehed tulevad sundimata, rõõmsa meele ja vaba tahtega vennastumise eesmärgil ja tantsusammul kõigist paigust ja seda pidu on tarvis. Elagu idee autor Maie Orav! Tema külvil on kasvu.

Üllatusin, kui mu lapselaps teatas, et ta tantsis ikka juba esimesel meeste tantsupeol ja kõige väiksemate poiste rühmas. Teisel laulis meie koorijuhi Ülle tütar Marvi Vallaste, see oli mul meeles. Kolmandat vaatasime Rakvere Vallimäel ja elasime kaasa kogu keha, hinge ning vaimuga. Nii-nii südamesse pugev!
Pisikesi mehi väljak täis tipitud, jooned, mustrid, taustaks video, mis kiskus silmad korraks karu eluga tutvuma, härjapõlvlaste silmi jälgima, rahvariide vööpaela ilu nautima, ritsikatele-mutukatele mõtlema.

Tantsisid pillimehe, kellamehe, muidumehe, riigimehe pojad (kas nende näol võis olla vaid sinimustvalge maaling, sest oli ka puhtaid palgeid?).’

Edasi loe Meie Maast.

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)