Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kiriku kaastöölise koolitus misjonikeskuselt

09.03.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Raivo Linnas oli üks koolitajaist.  ArhiivMisjonikeskus pakub koolitusprogrammi kiriku kaastöölistele.
Viljandi abipraosti Hedi Vilumaa ettepanekul tellisime koolituse kolmele kogudusele: Kõpu, Taagepera ja Helme. Koolitus, mis on mõeldud ennekõike koguduse nõukogu liikmetele ja töötegijatele, jaguneb kolmeks seminariks. Võõrustasime seminare kordamööda kõigis kolmes koguduses.
Helmes ja Taageperas käis koolitamas ja seminare juhtimas Katrin Ennok Tartust, kellel muide on perekondlikke sidemeid Tõrvas. Tema juhendamisel lahkasime põhjalikult kirikutöö valdkondi. Kõpus selgitas Raivo Linnas meile põhjalikult kiriku majanduselu põhimõtteid.
Koolitusest osavõtjad vaheldusid, mitmed osalesid vaid ühel, osa jõudis tragilt kõigile kolmele seminarile. Igast seminarist võttis osa 25–30 õppurit, kogu koolituse peale kokku ulatus osavõtjate arv ligi 40ni.
Osavõtjad näitasid koolituse jooksul üles aktiivset huvi. Talvised ilma- ja terviseolud tekitasid tõrkeid, aga tahe tarkust kuulda oli suur. Koolituse rühmatöödes pandi pead aktiivselt tööle, suured valged tahvlilehed kirjutati ideid täis. Lõpuks tegi ideedest kokkuvõtte helmelane Katrin Priilaht.
Koolituse jooksul said koguduste aktiivsed liikmed koguda värskeid teadmisi, mida oma koguduse õpetaja ei jõuagi nii palju jagada. Kohtudes kolme erineva koguduse töötegijatega saime jagada kogemusi ja vahetada mõtteid ning tunnetada ennast ühe suure kiriku liikmetena.
Koolitusel osalenud on tänulikud misjonikeskusele pakutu eest. Usutavasti saame õpitut kasulikult rakendada kirikutöös. Õppurid leidsid koolitusest abi oma igapäevasekski tööks ja ametiks.
Arvo Lasting 

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)