Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Kiriklike autasude jagamine

07.10.2020 | | Rubriik: Uudised

Koroonaviiruse leviku tõttu lükkus kiriklike tunnustuste jagamine nelipühalt lõikustänupühale (11. oktoober). Kahjuks pole ka praeguses viiruse leviku olukorras võimalik autasusid pidulikult üle anda ühisel tänupalvusel Tallinna piiskoplikus toomkirikus. Teada on antud, et autasude üleandmine toimub kodukoguduste või konsistooriumi kaudu. Kuidas see täpselt toimub?

Peapiiskop Urmas Viilma: Lahendame asja n-ö kaasuse põhiselt. Meil pole välja hõigatud ühtset kohta, kus tunnustusi jagatakse. Tõenäoliselt tänu- ja aukirjad jõuavad tunnustatud inimesteni eelkõige koguduste kaudu. Kus on toimumas sinodeid või muid suuremaid sündmusi, kuhu läheb kohale ka piiskop, siis saab selliselt olukord lahendatud.

Mis puudutab teeneteriste ja muid tunnustusmärke, siis täpselt samamoodi: püüame hajutada nii palju kui võimalik ehk leida olemasolevaid sündmusi, jumalateenistusi, üritusi. Näiteks Eesti Kiriku taasilmumise 30. aastapäeva ürituse raames saame üle anda Eesti Kiriku toimetuse liikmete tunnustused; oktoobris Pärnus toimuval kirikumuusikute konverentsil saavad autasu kirikumuusikud jne. Tuleb leidlik olla.

Tallinna piiskoplikus toomkirikus anname eeloleval pühapäeval toomkogudusega seotud inimestele tunnustuse üle, tulemas on ka näiteks Leelo Tungal, kuna ta pole seotud teiste kiriklike tegevustega. Ent tegu pole tänupalvusega, vaid tavalise pühapäevase jumalateenistusega. Võib ka juhtuda, et mõned autasud saame üle anda alles järgmisel aastal.

Kätlin Liimets

Täna, kui teie Tema häält kuulete, ärge tehke oma südant kõvaks. (Hb 3:15)