Esileht » Elu ja Inimesed » Ühiskond »

Kirikla on saanud naistele kokkusaamiskohaks

28.10.2009 | | Rubriik: Ühiskond

Õpetaja Markus Haameril on hea meel koguduses toimuvast.ac Koguduse arhiiv

Põltsamaa Niguliste koguduse naiste ühendus pakub rõõmu andmisest ja saamisest.
Sügis varase pimeduse, langevate lehtede ja vihmadega on saabunud. Kätte on jõudnud tubase tegevuse ja tihedama omavahelise suhtlemise aeg. Me oleme loodud maailma selleks, et rõõmu kanda, suutmaks armastada üksteist ja Loojat. Usk ja armastus käivad käsikäes, nad rikastavad teineteist. Ükski inimene ei tohi tunda ennast üksiku ja tarbetuna.

Helde südamega toodud annid
Põltsamaal on heaks põhjuseks kokku saada kohaliku koguduse naiste ühendus. Siin kohtuvad ja tegutsevad väga erinevas vanuses naised. Ühen­dusel on seljataha jäänud kujunemisaeg ja esimesed ühisüritused. Heategevusüritusena korraldatud hoi­diste valmistamise päevad olid täis rohket toimetamist. Rõõm oli kõikidest headest inimestest, kes tõid annetusena sügisande ja olid valmis kulutama aega ühises toimetamises.
Helde südamega toodud andidest valmistatud hoidised olid väljas näitusel lõikustänupühal kiriklas ja edasi on mõeldud need kingituseks peredele. Me ei unustanud üksteisele jagada ka hingesoojust, mis on vajalikum kõigist andidest.
Meeleolukas ja rahvarohke oli rahvusvahelisele eakate päevale pühendatud üritus. Jagasime rohket tänu eakatele elatud aastate eest. Kuulasime laule ja luuletusi Loojast, elust, armastusest ning aja kulgemisest. Rääkisime sellest, mida ootavad eakad inimesed ühiskonnalt. Meenutasime olnut, võimalik oli vaadata väljapanekut erinevate aegade õnnistamispäeva tunnistustest, fotodest, postkaartidest.

Aktiivne eluhoiak
Naiste ühenduse kokkusaamised kiriklas on muutunud regulaarseks ja on välja kujunenud rühm eestvedajaid, kes on valmis jagama teistele südamesooja ja mõtteerksust ning käte osavust.
Tahame alustatuga edasi minna. Kokkusaamised toimuvad iga kuu esimesel ja kolmandal pühapäeval. Oleme oma eesmärgiks seadnud pakkuda tuge vestlusringides, võtta ette põnevaid ühistegemisi ning tähistada tähtpäevi.
Isetegemisrõõmu leiab praktilistest õppustest. Õpiringide üks ülesandeid ongi panna liikuma inimese mõte. Rõõmustame, kui saame vastu võtta uusi liikmeid. Loodame siiralt, et huvilised tunnevad ennast meie juures hästi.
Juba ammu ei ole õppimine üksnes noorte pärusmaa. Aktiivne eluhoiak aitab vähendada üldist stressiseisundit, toob tervist ja pikendab meie eluiga. Ka naiste ühenduses on veel leidmise ja otsimise ning esimeste traditsioonide väljakujunemise aeg. Oleme avatud soovidele ja ettepanekutele. Kõik on oodatud osa saama meie ühistegevusest.
Oluline pole see, kui lähedal keegi Jumalale on, sest Jumal mõjutab meie südameid ja tegutsemist erineval viisil ning seetõttu annab Ta igale inimesele võimaluse. Küll on hea, et on olemas selline koht, kuhu tulla.

Hille Vaht

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)