Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kirik tänab ja tunnustab

25.05.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

EELK avaldab tunnustust teenekatele kiriku töötegijatele, toetajatele ja vabatahtlikele abilistele. Peapiiskop Andres Põder annab autasud üle tänujumalateenistusel Tallinna piiskoplikus toomkirikus nelipühal, 12. juunil kell 17.

EELK elutööpreemia
Helilooja, dirigent, organist, muusikapedagoog Roman Toi.

EELK Teeneteristi I järgu orden
Aarre Kuukauppi, Ingeri kiriku piiskop.

EELK Teeneteristi II järgu orden
Jüri Raudsepp, emeriitõpetaja, dr.

EELK Teeneteristi III järgu orden
Vahur Glaase, jurist, majandusnõukogu liige,
Fred Ise, Baltimore’i Markuse koguduse kauaaegne juhatuse esimees,
Agu Kaljuste, Hageri koguduse juhatuse esimees,
Aare Kimmel, Randvere koguduse õpetaja, raadiopastor,
Gustav Kutsar, kaitseväe vanemkaplan, kapten,
Kalju Metsalu, Pühajõe kiriku taastaja,
Marje Põder, peapiiskopi abikaasa, olnud juriidilise komisjoni, halduskomisjoni ning EELK ja E.E.L.K. ühinemise töörühma liige,
Aivar Sarapik, Kaitseliidu peakaplan, major, EAÕK ülempreester,
Erna Säägi, kauaaegne Tartu Peetri koguduse organist-koorijuht,
Heino Uuetalu, kirikute projekteerija,
Anu Väliaho, diakon, misjonär,
Juha Väliaho, misjonär, Ingeri kiriku Uurali praostkonna praost,
Mikk Üleoja, Kaarli koguduse kontsertkoori peadirigent.

EELK aukiri
Talvi Aruaas, Jüri koguduse juhatuse esimees ja diakooniajuht,
Elju Grabbi, Harju-Madise koguduse vabatahtlik,
Peeter Grossberg, Tallinna Jaani koguduse juhatuse esimees,
Raija Hirvensalo, Soome kiriku vabatahtlik,
Anja Hänninen, Soome kiriku praost,
Koit Karindi, kauaaegne Jõhvi koguduse koori- ja ansamblivanem, nõukogu liige ja revisjonikomisjoni sekretär,
Hardo Kriisa, orelimeister,
Varju Kunz, laste- ja noorsootöö ühenduse levijuht,
Mirjam Lind Lagus, Martna koguduse toetaja,
Ursula Mally, Bramsche kirikuringkonna sinodi liige, partnerluskomisjoni esimees,
Hovard Nurme, Kolga-Jaani koguduse kauaaegne juhatuse esimees,
Ute Otte, Saksa kirikumuusik,
Sirje Parameel, Keila koguduse segakoori Miikael koorivanem,
Mare Pihlak, Tartu pereraadio peatoimetaja,
Paavo Pihlak, Tartu pereraadio tegevdirektor,
Risto Pomerants, Tallinna Kaarli koguduse nõukogu liige,
Kalle Rebane, Prangli koguduse diakon,
Veljo Reier, koorijuht,
Külli Saard, Tallinna Kaarli koguduse sekretär,
Kaie Tanner, Eesti Kooriühingu vastutav sekretär tegevdirektori kohustes, SA Kirikupäev ja Laulupidu tegevsekretär,
Kaja Tassa, Nõmme Rahu koguduse juhatuse esimees,
Janis Tobreluts, konsistooriumi arhivaar,
Jaanus Torrim, Pärnu Eliisabeti koguduse peaorganist,
Rein Vrager, Tallinna Kaarli koguduse kirikuteenija.

EELK tänukiri
Juta Adams, Pärnu Pimedate Ühingu esinaine,
Kalle Arumäe, Pindi koguduse kirikuvanem,
Detlev Dreher, Bramsche kirikuringkonna sinodi ja partnerluskomisjoni liige,
Linda Eenmaa, Järva-Jaani koguduse diakooniatöö tegija,
Helvi Huopalainen, Soome Püha Peetruse koguduse juhatuse esimees,
Epp Järv, Laiuse koguduse juhatuse esimees,
Asta Järvalt, usuteaduse instituudi raamatupidaja,
Lembit Jüriso, Järva-Jaani koguduse kirikukella hooldaja,
Kaupo Jürman, Kirbla koguduse kirikuteenija,
Lembit Kallasaru, Koeru koguduse juhatuse esimees,
Tõnis Kark, mereväe kaplan, nooremleitnant,
Kai Kerk, Emmaste koguduse pühapäevakooliõpetaja,
Eve Kruus, Tallinna Jaani koguduse abiõpetaja,
Vello Kuut, Rõuge koguduse kirikuvanem,
Markku Laikka, Soome Püha Peetruse koguduse juhatuse aseesimees,
Mirja Laus, Püha koguduse kirikla perenaine,
Marju Liblik, Nõo koguduse pühapäevakooliõpetaja,
Tiit Lind, Saaremaa NNKÜ-NMKÜ juhatuse esimees, Jämaja koguduse liige,
Rune Lith, Kirkkonummi koguduse kauaaegne noortetöötegija,
Vera Maria Litvintseva, Saksa Lunastaja koguduse juhatuse esimees,
Kadri Lääs, Lääne-Nigula leerikooli õpetaja,
Mari Lühiste, Tõstamaa koguduse kaastööline,
Merle Maanus, Vändra koguduse organist,
Edvin Malmsten, Kirkkonummi koguduse Eesti toimkonna juht,
Mary Malmsten, Kirkkonummi koguduse Eesti toimkonna liige,
Arved Margat, Ilumäe koguduse kaastööline,
Pilvi Mägi, Jämaja ja Anseküla koguduse raamatupidaja,
Tiiu Oppi, Rakvere koguduse perenaine-sekretär,
Aare Ots, Püha koguduse kooli rühmajuht,
Valda Palder, Risti koguduse kaastööline,
Richard Part, Pindi koguduse kaastööline,
Anne Pindre, Koeru koguduse organisti kt,
Maimu Plinker, Järva-Jaani koguduse raamatupidaja,
Valentina Posmetuhhova, Nõmme Lunastaja koguduse kaastööline,
Timo Posti, Kirkkonummi soomekeelse koguduse õpetaja,
Christiane Prinzing, Saksamaa Evangeelsete Kirikumuusikute Liidu toetuste jagamise eest vastutaja,
Rait Prääts, kunstnik,
Maria Pulli, diakoniss, Harju-Madise koguduse sõpruskoguduse töörühma esimees,
Valev Randmäe, Tõstamaa koguduse pikaaegne juhatuse esimees,
Joel Reinaru, Lääne-Nigula koguduse noortetöö juht,
Ülle Reinsoo, Kihelkonna koguduse organist-koorijuht, pühapäevakooliõpetaja,
Laine Rohula, Rapla koguduse kaastööline,
Monika Rõõm, Risti koguduse kaastööline,
Külli Salumäe, Viljandi Pauluse koguduse koorijuht ja muusikatöö juht,
Mari Sild, Viljandi Pauluse koguduse diakooniamaja juhataja,
Aita Sisask, Kanepi koguduse kirikuteenija,
Ester Soe, Kuressaare koguduse muusikatöö juht,
Eha Suurkivi, Lääne-Nigula koguduse kirikuteenija,
Maili Tamm, Püha koguduse diakooniarühma juht,
Priit Tamm, Häädemeeste koguduse kauaaegne töötegija,
Tiia Tamm, Audru koguduse organist,
Salme Tammeoks, Nissi koguduse kaastööline,
Imbi Tanilsoo, Nõo koguduse pühapäevakooliõpetaja,
Elle Treter, Koeru koguduse kaastööline,
Anne Trumm, Pindi koguduse organist,
Evi Vaher, Audru ja Tõstamaa koguduse organist,
Jüri Vaino, Jüri koguduse organist,
Silvi Vilba, koguduse lastetöö juht,
Erna Villig, Rapla koguduse kaastööline,
Ingrid Volkov, Saksa Lunastaja koguduse kaastööline,
Iren Värva, Vändra koguduse koorijuht,
Maili Õigemeel, Jämaja koguduse laekur.

EELK tunnustusmärk
Rein Vrager, Tallinna Kaarli koguduse kirikuteenija,
Jaanus Rieberg, Pärnu Eliisabeti koguduse kirikumees.

Teie niuded olgu vöötatud ja lambid põlegu! (Lk 12:35)