Esileht » Uudis » Uudised »

Kirik saab juurde uusi töötegijaid

12.09.2018 | | Rubriik: Uudised

Täna alustab usuteaduse instituut uut õppeaastat jumalateenistusega Püha Vaimu kirikus.

Aga veel päev varem olid instituudi ruumides eksamikatsumustes kõik need, kes soovivad astuda õppima pastoraalseminari. Kirikulehe trükkiminekuks (11.09 – toim.) polnud kahepäevane eksam pro venia concionandi veel lõppenud ja toimetusel puudus nimekiri nendest, keda hindav komisjon pidas sobilikuks astuma preestrikoolitusse, et teha viimane samm õpetajaordinatsiooni saamiseks.
4. septembril sooritas konsistooriumi ees vaimuliku ametisse astumise pro ministerio eksami Nõmme Rahu koguduse diakon Toivo Treiblut. Pastoraalseminari juhataja assistent Liina Sander selgitab, et Treiblut andis eksami nn vana korra kohaselt. See tähendab, et tema pro ministerio eksam toimus veel konsistooriumi ees, kuna uue korra järgi võtab eksami vastu peapiiskopi moodustatud komisjon.
10. septembril aset leidnud preestriameti ehk pro ministerio eksami läbisid uue korra järgi Kristo Hüdsi (Lääne-Nigula), diakon Siimon Haamer (Tartu praostkond) ja Timo Švedko (Tartu Pauluse kogudus) ning nad said peapiiskopilt kinnituse oma sobivuse kohta EELK vaimuliku ametisse. Ordinatsiooni jumalateenistus toimub Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus 3. novembril kell 14.
Pastoraalseminari diakonikoolitusse võetakse kandidaadid vastu 19. septembril konsistooriumi ees toimuva vestluse alusel.
Eesti Kirik

Selleks ongi Jumala Poeg saanud avalikuks, et ta tühistaks kuradi teod. (1Jh 3:8b)