Esileht » Online » Online artiklid »

Kirik peab Niguliste eest pakutavat hüvitist ebaõiglaseks ja nõuab ekspertiisi

22.07.2016 | | Rubriik: Online artiklid

Niguliste kiriku tagastamist või selle eest hüvitist nõudev Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) konsistoorium soovib õiglase kompensatsiooni selgitamiseks ekspertiisi.

Peapiiskop Urmas Viilma saatis kultuuriminister Indrek Saarele kirja, milles toob välja, et kirik soovib ekspertiisi, et kindlaks määrata õigusvastaselt võõrandatud vara maksumuse. Seni on EELK küsinud riigilt võõrandamise eest hüvitiseks 37 miljonit. Kultuuriminister on välja pakkunud, et kompensatsiooni summa suurusjärk võiks olla 480 000 eurot.

«Kindlasti ei ole EELK nõus summaga, mille minister Saar välja pakkus. Seaduse kohaselt on meil õigus nõuda ekspertiisi määramist, mida me kindlasti ka teeme,» ütles Viilma Postimehele. «Iseküsimus on siis taas kirikuga seotud vara kompenseerimise küsimus. Selleks on vaja taas läbirääkimisi,» nentis Viilma.

Nimelt märgib kirik, et Eestis on tagastatud seni üle saja kirikuhoone ja seda alati koos sisustusega. EELK toonitas, et hoones paiknev vallasvara on soetatud kiriku poolt ajaliselt kaua enne Eesti riigi teket. Seega kuulub see kirikule.

Nii peaks riik hüvitise määramisel arvestama ka sisustusega.

Edasi loe Postimehest.

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)