Esileht » Uudis » Uudised »

Kirik on valmis toetama pagulasi

13.08.2015 | | Rubriik: Uudised

Kolmapäeval, 26. augustil keskpäevapalvuse järel tänatakse konsistooriumis kõiki neid kogudusi, kes on avaldanud valmisolekut pagulaste vastuvõtmisele kaasa aidata.
EELK diakoonia- ja ühiskonnatöö talituse juht Avo Üprus tõdeb, et on kogenud solidaarsuse kasvu meie kirikus. Piiskoplik nõukogu on teinud otsuse pakkuda vägivalla eest pagenud kaaskristlastele peavarju ning tuge. Kirik on koos valitsusasutustega välja töötamas ka ühiseid seisukohti pagulaste vastuvõtmisel.
Sotsiaalministeeriumis oli koos EELK ja vabariigi valitsuse ühiskomisjoni sotsiaalalakomisjon, et saada ülevaade olukorrast ning otsida praktilisi võimalusi abi osutamiseks. Komisjoni istungile kaasati EKNi esindajana täitevsekretär Ruudi Leinus. Siseministeeriumi esindas koosolekul Birgit Lüüs, kes selgitas vastuvõtu ja elamislubade saamise õiguslikke aspekte, kirikuvalitsust assessor Ove Sander. Komisjoni kaasesimees Rait Kuuse tutvustas ministeeriumi kava pagulaste abistamiseks, kaasesimees Avo Üprus edastas diakooniakomisjoni ettepanekud.
Avo Üpruse sõnul on kirik valmis pakkuma tuge paljudele pagulase staatuse saanud kaaskristlaste peredele. Mitmed kogudused on asja arutanud ka juhatuste tasandil ning juba oma võimekused välja selgitanud ning abi pakkunud. Koos kohaliku moslemi kogukonnaga otsitakse lahendusi ka teiseusulistele.
Vajalikud üksikasjad vajavad veel läbirääkimist ning reaalne vastuvõtt ei alga tõenäoliselt enne jõulupühi, arvab Avo Üprus ja lisab: «On veel aega valmistuda ning mõelda ka asjaolule, et pagulased ei saabu korraga. Et praeguse kokkuleppe kohane arv inimesi võetakse vastu kahe aasta jooksul, siis oleks mõistlik informeerida kirikuvalitsust ka sellest, millal kogudus saab majutamisteenust pakkuma hakata.»
Oluline on ka info, milliseid vahendeid pagulaste vastuvõtuks vajatakse ning kas kogudustel on täiendavaid ettepanekuid ja võimalusi pakkuda põgenikele ka tööd, koguduseelus osalemist või muid olulistele vajadustele vastavaid tegevusi.
Eesti Kirik

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)