Esileht » Uudis » Uudised »

Kirik oli lastefestivalil oma sõnumiga kohal

02.08.2017 | | Rubriik: Uudised

Õpetaja Andres Mäevere tutvustab Võru kirikus lastele vendade Kriisade ehitatud pillide kuningat. Internet

Eesti suurima lastefestivali, mis Võru linna 28.–30. juulini laste rõõmsast naerust rõkkama pani, programmis osales oma kavaga ka Võru Katariina kogudus.

„Kiiduväärt initsiatiiv tuli Keila kogudusest Anu ja Juha Väliaholt, kes lastefestivali toimumisest kuuldes tegid ettepaneku lülitada programmi ka kirik,“ räägib Eesti Kirikule Võru koguduse õpetaja Andres Mäevere. Lisaks ideele aitasid Anu ja Juha Väliaho leida ka väärt ettevõtmisele rahastajad.
Esimesel päeval toimus festivali alale paigaldatud misjonikeskuse suures kirikutelgis vaimuliku kirjanduse müük, lapsed said meisterdada ning soovijatele tehti näomaalinguid. Kirikus sai kaasa elada nukuteatri Talleke piibliloolistele etendustele „Sakkeus“ ja „Kadunud poeg“, samuti ühiselt laulda.
Kirikus avati Maarika Lekarkini akvarellide näitus, tööd jäid vaadata festivali lõpuni. Kirikuseikluse nime all pakuti ringkäiku, mida juhatas koguduse juhatuse esimees Marko Kaunis. Selle käigus avati lastepäraste seletustega pühakoja tähendust ja tutvustati erinevaid detaile.
Pühapäeva alustati palve ja sõna hommikuga kirikus koguduse õpetajaga. Seejärel kutsuti huvilisi ringkäigule mööda kirikut.
Päeva kulminatsiooniks kujunes kell 13 algav perejumalateenistus, kus lisaks õpetajatele Andres Mäeverele ja Juha Tapani Väliahole teenis kaasa piiskop Joel Luhamets Tartust. Kirikulisi, keda oli üle poole­saja, rõõmustas lauluga Võru praostkonna lasteansambel.
Andres Mäevere hindab kiriklikku osa Võru lastefestivalil kordaläinuks: „Kuigi meil oli ehk raske konkureerida väga tihedas ja tõesti mitmekülgselt huvitavas festivali üldprogrammis, olime kirikuna siiski oma sõnumiga kohal. Saime anda teada, et kirik on olemas ning et kirik kutsub ja pakub huvitavat ka lastele.“ Mäevere loodab, et kogudus saab ka tulevikus osaleda linlastele mõeldud üritustes.
Liina Raudvassar

Kiida, mu hing, Issandat, ja ära unusta ainsatki tema heategu. (Ps 103:2)