Esileht » Uudis » Uudised »

Kirik muutub üha enam käegakatsutavaks

02.09.2015 | | Rubriik: Uudised

Mustamäe kirikuaeda istutati pihlakas. Tuuli Korsar

Kolmandat korda said mustamäelased vastu sügist osa tulevase kiriku platsil Kiili tn 9 korraldatavast meeleolukast ja mitmekülgse sisuga perepäevast «Mustamägi elab».

Seekord tuli kogudus inimeste keskele 30. augustil, et jagada jumalasõna väljaspool koguduse ruume linnaosavalitsuse majas, paigas, kus mõne aasta pärast peaks kerkima moodne pühakoda. Elades juba mõttest teostuseni kaasa selle sünnile, võib loota, et püha koda muutub omaseks ja kalliks, elu ja linnaosa loomulikuks osaks nagu kool või kultuurimaja. Et ta tõesti hakkab täitma talle esitatavat jumalateenistuslikku ja sotsiaalset funktsiooni.
«Kirikul on läbi aegade olnud oluline roll rahva harimisel,» ütleb linnaosa vanem Helle Kalda, kes on aktiivselt osalenud kiriku rajamise protsessis. Ja lisab: «Pühakoja kerkimine Mustamäele on meie tänu kõigile, kes on siin elanud enne meid, ja loomulikult tulevastele põlvedele.»
Igale tulijale oli midagi pakkuda. Kes soovis, võis endale laadalt suupärast lunastada, kirikukohvi mekkida ning muidugi kogu päeva jooksul muusikat nautida. Ühtviisi kenasti kõlasid nii mudilaskoori Nõmmelill kui Mustamäe laste loomingu maja kollektiivide esitatud laulud. Eriti oodatud oli ja hulga rahvast kogus platsile Siiri Sisaski ja Maarja-Liis Ilusa esinemine.
Kiriku ehituse toetuseks korraldatavate ürituste töögrupp on oma mõttetalgutel käinud välja ideid, kuidas ühendada mõtte, sõna ja muusika vägi. Või veel mõni muu vägi. Nii sai möödunud aastal kirikuaed rikkamaks suure maakivi, sel aastal aga pihlaka võrra. Rahvapärimuses usutakse pihlakal olevat halva eest kaitsev jõud. Puu istutamisel aitasid kaasa emeriitpeapiiskop Andres Põder, praost Jaan Tammsalu, koguduse õpetaja Tiina Klement ja linnaosa vanem Helle Kalda. Päeva lõpetuseks lasti lendu rõõmu ja positiivsust sümboliseerivad värvilised õhupallid.
Augusti keskel võttis Tallinna linnavalitsus vastu eelnõu, mille kohaselt eraldatakse linna reservfondist kiriku projekteerimiseks 70 000 eurot.
Rita Puidet

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)