Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Kirik kutsub üles tunnustama

03.08.2022 | | Rubriik: Uudised

Rukkimaarjapäevaks, 15. augustiks ootab kirikuvalitsus taotlusi kiriku tublide kaastööliste autasustamiseks.

Autasude ja sümboolika komisjoni esimees piiskop Tiit Salumäe toonitab, et taotlus tuleb esitada õigeaegselt ning see peab oleme korrektne ja sisaldama selgesti mõistetavat kandidaadi esitluse põhjendust. 

Taotluses tuleb esitada kandidaadi andmed ning ära tuua varasemad autasud ja tunnustused. Samuti on vaja ära märkida taotluse esitaja kontaktandmed. 

Autasu taotlusvormi leiab siseveebis: https://siseveeb.eelk.ee/et/kommunikatsioon-ja-suhtekorraldus/autasude-taotlemine/autasu-taotlemine/

Ettepaneku autasu taotlemiseks võib teha koguduse juhatus või õpetaja, praostkonna nõukogu või praost, EELK sihtasutuse või koostööpartneri juhtorgan, konsistooriumi assessor, kantsler, vaimulike konverentsi juhatus, piiskop või peapiiskop.

Peapiiskop Urmas Viilma annab kiriklikud autasud kiriku tublidele töötegijatele üle nädal enne lõikustänupüha, 2. oktoobril Tallinna piiskoplikus toomkirikus. 

EELK autasu antakse EELK vaimulikule ja ilmikule tema teenete eest EELK ja koguduse töös. Autasu võib anda ka isikule, kes ei ole EELK liige, kuid on osutanud teeneid EELK-le. 

Käige nagu valguse lapsed – sest valguse vili on ju igasuguses headuses ja õiguses ja tões. (Ef 5:8b,9)