Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

«Kirik keset küla» juhib koostööle

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

kirik_kesetEELK diakoonia- ja ühiskonnatöö talituse trükisena eelmisel aastal ilmunud teatmik «Kirik keset küla» (fotol) kirjeldab ja analüüsib kohaliku koguduse ja omavalitsuse suhteid, andes samas praktilisi näpunäiteid, kuidas koostööd tõhustada.

«Trükis on koostatud eesmärgiga kaasa aidata väärtustele tugineva oskusbaasi ja kompetentsi arendamisele, usaldusel ja partnerlusel põhineva koostöö edendamisele,» kinnitab eessõnas regionaalminister Siim Kiisler.
Tema selgitusel tutvustavad trükises leiduvad tekstid koguduste ja omavalitsuste koostöö põhimõtteid ja praktikaid ning annavad soovitusi nende paremaks korraldamiseks kohalike omavalitsuste ja maavalitsuste ametnikele, valla- ja linnavolikogude liikmetele, kirikute ja koguduste juhtorganitele, mittetulundusühingutele, usuühendustele ja kõigile vabatahtliku tegevusega seotud inimestele.
Nagu näha, on sihtrühm, kellele mõeldes väljaanne on koostatud, lai. Minister Kiisleri meelest on ühiskonnas juurdumas seisukoht, et kogudus on kogukond, kes soovib jõudu mööda kaasa aidata kohaliku elu edendamisse.
Teemadena leiavad kajastamist järgmised: avalike teenuste delegeerimine kogudustele, koguduse osalemine kohaliku elu kavandamises, koguduse oikumeeniline koostöö kogukonnas, laste hoolekanne, peretöö, tugiisikuteenus vanglast vabanenutele, haridustöö.
Autoritena astuvad üles oma ala asjatundjad. Näiteks jagab teavet koguduste koostööst avaliku sektoriga Avo Üprus. Projekti «Teeme koos!» kommenteerib Kerstin Kask. Mahukas lisas on ära toodud need olulised dokumendid, mis reguleerivad koostööd riigi ja kiriku ning koguduse ja omavalitsuse vahel. Samuti üks kirikliku diakooniatöö oluline dokument «EELK diakoonia- ja ühiskonnatöö talituse arengustrateegia 2010–2017».
Eesti Kirik