Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kirik keset küla, juba 80 aastat

18.09.2019 | | Rubriik: Kirikuelu

Tuomas Palola Jyväskylä kogudusest ütleb tervitusi. Koguduse arhiiv

Tudulinna linnamäe kõrgeimat punkti ehib kaunis maakividest ehitatud kirik. Maamärk, teede ristumiskoht ja kaunis ehitis, mille tornikiir sirutub taeva poole.

25. augustil tähistas EELK Tudulinna Rahu kogudus piduliku tänujumalateenistusega uue kirikuhoone valmimise 80. aastapäeva. Tänujumalateenistuse pidas piiskop Tiit Salumäe, kaasa teenis koguduse hooldajaõpetaja Avo Kiir. Jumalateenistusel osalesid leerilapsed Soomest Jyväskylä koguduse Korpilahti osakogudusest. Selle kogudusega seob meid ligi veerandsajandi pikkune sõprussuhe.
Missale lisas oma panuse ka Jyväskylä koguduste ühistöö juhataja vaimulik Tuomas Palola kes on 2000ndate alguses teeninud Tallinnas soome kogudust. Muusikalist osa täiendas Avinurme puhkpilliorkester.
Täname Alutaguse valda, kes on meid kenasti oma tiiva alla tõmmanud ja materiaalselt toetanud. Ürituse korraldamiseks ja kaugete külaliste vastuvõtuks sai kogudus toetust kohaliku omaalgatuse programmist.
Tagasi argiste toimetuste juurde jõudes soovime, et kohalik kogudus kasvaks ka tegelikult ja leiaks taas tee oma esiisade ühiste jõupingutuste najal kerkinud kaunisse hoonesse eesmärgil, milleks see on rajatud.
Helbe Sillaste,
Tudulinna Rahu koguduse juhatuse liige

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)