Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Kirik ja riik pidasid nõu

14.06.2017 | | Rubriik: Uudised

Koosolekust osavõtjad konsistooriumi ees. Ees keskel siseminister Andres Anvelt ja peapiiskop Urmas Viilma. EELK

EELK ja Vabariigi Valitsuse ühiskomisjoni järjekordne istung toimus 31. mail konsistooriumi ruumes.
Ühiskomisjon moodustati juba 1995. aastal ühist huvi pakkuvate küsimuste arutamiseks. Selle kaasesimeesteks on EELK peapiiskop ja siseminister. Tegutsevad kultuuri-, haridus-, sotsiaal- ja õiguslike küsimuste alakomisjonid.
Peapiiskop Urmas Viilma kinnitusel möödus seekordne kohtumine tavakohaselt heas koostöövaimus. Kokkutulnuile anti ülevaade alakomisjonide viimase aja tegevusest ning reformatsiooni 500. aastapäeva tähistamisest Eestis. Enim kõneainet pakkus aga pühakodade teema.
Viilma sõnul tõdeti, et seoses Narva Aleksandri kiriku küsimusega on olnud edasiminekut. Kirikut kasutab praegu siseministeeriumiga sõlmitud lepingu alusel EELK Narva kogudus ning kultuuriministeerium tegeleb aktiivselt sellele lisafunktsiooni otsimisega. Seevastu Niguliste kiriku omandivaidluse saatus on endiselt ebaselge. Peagi kohtuvad kiriku ja riigi esindajad selle küsimuse arutamiseks uuesti.
Siseministeeriumi usuasjade osakonna nõunik Ringo Ringvee tõi arutatust esile ka probleemid koguduste majandusaasta aruannete registrisse kandmisel, mille lahendamiseks kaalutakse koostöövõimalusi Eesti Kirikute Nõukoguga.
Uuesti koguneb EELK ja Vabariigi Valitsuse ühiskomisjon septembris.
Rain Soosaar

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)